We're excited you want to ride with us! If you are a new rider, welcome to the family! If you are experienced, we are glad to have you back. Please select below:
Events
Fraser Valley Nationals
Rider Results
Fraser Valley National Prerace
5 & Over Strider Total Riders = 2 Groups = 1
4 Strider Total Riders = 2 Groups = 1
3 Strider Total Riders = 3 Groups = 1
2 & Under Strider Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 (Not Scored)
- 2 (Not Scored)
- 3 (Not Scored)
7-8 Mixed Open Total Riders = 9 Groups = 2
- 1 AARON KINGSLIEN, LAKE TAPS, WA
- 2 NICOLE MCLEOD, SQUAMISH BMX, GARIBALDI HIGHLANDS, BC
- 3 SPENCER PASCUAL, GARIBALDI HIGHLANDS, BC
- 4 ANTOINE LAGAN, YESS BMX/1STR8 RACING, VICTORIA, BC
- 5 BRODY MCLEAN, OSOYOOS, BC
- 6 DREW SOLMES, VERNON, BC
- 7 TESS BAILEY, BROTHERS BMX, LAKE TAPPS, WA
- 8 LOGAN JOHNSON, SURREY, BC
11-12 Mixed Open Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 TY BENSON, RIDGE BROTHERS RACING, MOLALLA, OR
- 2 JORDAN (MISS THANG) WILLIS, RIDERS PRO SHOP/TANGENT, PORTLAND, OR
- 3 ERIC DROTAR, SURREY, BC
- 4 TEIGEN PASCUAL, SUPERCROSS CANADA, GARIBALDI HIGHLANDS, BC
- 5 COLE DANBY, DKOI ALBERTA TEAM, AIRDRIE, AB
- 6 ATLEY CARSON, DKOI BIKES, AIRDRIE, AB
9-10 Open Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 RYAN RAYMONT, PENHOLD, AB
- 2 KADEN REIF, TEAM COB / FINDLAY MOTOR, LAS VEGAS, NV
- 3 CORBIN VAUGHAN, CANADIAN BIKE SUPPLY, MERRITT, BC
- 4 TEGAN CRUZ, EVOLUTION BIKE SHOP, PEMBERTON, BC
- 5 ROBBIE TRIBE, GRUBWEAR, MT CURRIE, BC
- 6 DASHIEL RICHARDSON, BIRD ROCK BMXERS, LA JOLLA, CA
13-14 Open Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 NOAH CRAMER, HYPER BODY ARMOUR, SPRINGFIELD, OR
- 2 LUCAS CRUZ, EVOLUTION BIKE SHOP, PEMBERTON, BC
- 3 LIAM ROBBINS, VANCOUVER, BC
- 4 TAYLOR SILVUS, NEWBERG, OR
- 5 CAMERON DUNHAM, ALCHEMY RACING, SNOHOMISH, WA
- 6 RANDY HALLAM, OREM, UT
10 & Under Girls Cruiser Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 JANEL(CHUBBY CHEEKS) CHURCH, UFO/DOUBLECROSS, VICTORIA, BC
- 2 MAKAYLA BROSIUS, UFO / DOUBLECROSS, VICTORIA, BC
- 3 KAYLEE (SMILIN) CASE, REDNECK BMX, KENNEWICK, WA
31-35 Women Cruiser Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 ALEASHA WIEBE, UFO BIKES, CUMBERLAND, BC
- 2 GINA GODLEY, NANAIMO, BC
- 3 JENNIFER MANSON, PRINCE GEORGE, BC
- 4 ANGELA POTSKIN, FIRST STRAIGHT/YESS, MILL BAY, BC
7 & Under Cruiser Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 WILL HUTTON, DELTA, BC
- 2 ASHTON (FIREBALL) DUTY, BALLISTIC BMX, BONNEY LK, WA
- 3 CLAYTON DAVIES, VICTORIA, BC
9 Cruiser Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 MIKE (THE BULLDOG) BRYANT, VANCOUVER, WA
- 2 JUSTIN YARETZ, CUMBERLAND, BC
- 3 AIDAN GALLEGOS, STAATS LONE WOLF, MERIDIAN, ID
10 Cruiser Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 EVAN YARETZ, CUMBERLAND, BC
- 2 JAKE (THE SNAKE) ROBERTS, GRANTS PASS, OR
- 3 CALEB JONES, CRUPI TEAM GREEN CANADA, ARDROSSAN, AB
- 4 NOAH BOYKO, CORNERSTONE EXCAVATING, RED DEER, AB
17-20 Cruiser Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 KYLER ESMAY, THE BIKE MASTER, KENT, WA
- 2 DYLAN CHURCH, UFO/DOUBLECROSS, VICTORIA, BC
- 3 (ROCK N ROLL) COLE MURRAY, RIDER'S PRO SHOP/TANGENT, ESCALON, CA
36-40 Cruiser Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 CID MARTINEZ, VICTORIA, BC
- 2 DAVE ERWIN, ENVIRO RACING, NANAIMO, BC
- 3 ERIC BEAUDOIN, NANAIMO, BC
- 4 COLBY WHITE, ENVIRO RACING, NANAIMO, BC
41-45 Cruiser Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 LES STANYER, KAMLOOPS, BC
- 2 ANDREW TEMPLER, CUMBERLAND, BC
- 3 IAN TIERNEY, MT CURRIE, BC
46-50 Cruiser Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 DARREN SIMMONS, BALLISTIC BMX, TACOMA, WA
- 2 PETER LAGAN, VICTORIA, BC
- 3 CHUCK PADGHAM, ALDERGROVE, BC
- 4 MICHAEL DEVLIN, DRP/HORIZON, LANGLEY, BC
5 & Under Novice Total Riders = 18 Groups = 3
- 1 BRADEN THOMAS, NANAIMO, BC
- 2 PIPER GRAATEN, ENVIRO RACING, LANTZVILLE, BC
- 3 JOSIAH KUHN, DOOM RIDERS, PRINCETON, BC
- 4 QUINN PARKER, BIRD ROCJ BMXERS, LA JOLLA, CA
- 5 DRAKE RICHARDSON, BIRD ROCK BMXERS, LA JOLLA, CA
- 6 KAI MONTGOMERY, PEMBERTON, BC
- 7 JENNER SMITH, LAWMAN, TACOMA, WA
- 8 GAGE CARSON, DKOI BIKES, AIRDRIE, AB
6 Novice Total Riders = 10 Groups = 2
- 1 NICOLAI MARTINEZ, UFO BICYCLES, VICTORIA, BC
- 2 KAEL MCLEAN, ABBOTSFORD, BC
- 3 VON RANDALL WHITE, ENVIRO RACING, NANAIMO, BC
- 4 RILEY DREVER, 7MESH, SQUAMISH, BC
- 5 MARSHALL ERWIN, ENVIRO RACING, NANAIMO, BC
- 6 KONOR HARRISON-WOLFE, PORT MOODY, BC
- 7 ALEXANDRA MCLEOD, SQUAMISH BMX, GARIBALDI HIGHLANDS, BC
- 8 NATE PREST, SCREAMIN EAGLE CONTRACTING, PRINCE GEORGE, BC
7 Novice Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 BRYCE GILLIS, LANGFORD, BC
- 2 SAM TIERNEY, PEMBERTON, BC
- 3 LIAM SUTTON, DOUBLECROSS, SURREY, BC
- 4 FINN SMITH, BELLINGHAM, WA
8 Novice Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 ZEB ARAMBASICH, TIER, KELOWNA, BC
- 2 BRAXTON HAWTHORNE, KELOWNA, BC
- 3 BRADY SCOTT, MAPLE RIDGE, BC
11 Novice Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 COOPER MCLEAN, LANGLEY, BC
- 2 JACOB GULENCHYN, MISSION, BC
- 3 DECLAN SCULLY, BURNABY, BC
- 4 NATASHA ZILCOSKY, ABBOTSFORD, BC
15 Novice Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 TIGERLILY NOBLE, MT CURRIE, BC
- 2 CURTIS LAMBERT, LANGLEY, BC
- 3 KAISHA SMITH, KELOWNA, BC
36-40 Novice Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 DAVE ERWIN, ENVIRO RACING, NANAIMO, BC
- 2 BRENT HANCOCK, KELOWNA, BC
- 3 ELDON KEREKANICH, SURREY, BC
46 & Over Novice Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 CRAIG ROBARTS, LANGLEY BMX, LANGLEY, BC
- 2 MICHAEL DEVLIN, DRP/HORIZON, LANGLEY, BC
- 3 STEVE WALL, VANDERHOOF, BC
5 & Under Intermediate Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 ALEXANDER BOOTH, NANAIMO, BC
- 2 TIMOTHY CLARKE, WEST KELOWNA, BC
- 3 IAN SWANSON, DIABLOS/YESS/NEMA, NANAIMO, BC
6 Intermediate Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 JACK CERNEY, COQUITLAM, BC
- 2 JAMES MCINTYRE, FVBALANCEBIKES.COM, LANGLEY, BC
- 3 DREW SOLMES, VERNON, BC
- 4 DANNY ZURESKI, SPAWN CYCLES, BELCARRA, BC
- 5 LOGAN PARKER, KELOWNA, BC
7 Intermediate Total Riders = 11 Groups = 2
- 1 JACOB SIEMENS, MAPLE RIDGE CYCLE, MAPLE RIDGE, BC
- 2 ANTOINE LAGAN, YESS BMX/1STR8 RACING, VICTORIA, BC
- 3 GAVIN PARKINSON, UFO, VICTORIA, BC
- 4 LOGAN JOHNSON, SURREY, BC
- 5 CLAYTON DAVIES, VICTORIA, BC
- 6 MARQUEZ GONZALEZ, PENTICTON, BC
- 7 KEEGAN TONN, KELOWNA, BC
- 8 OWEN ORR, PRINCE GEORGE, BC
8 Intermediate Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 CASH (SMASH) COLEMAN, SONIC BMX, PORT ANGELES, WA
- 2 LUCAS ZILCOSKY, ABBOTSFORD, BC
- 3 AARON KINGSLIEN, LAKE TAPS, WA
- 4 BRENNAN ZORN, GRAND FORKS, BC
- 5 RYAN SHELDRAKE, ABBOTSFORD, BC
- 6 XAVIER ROCHA, PRINCE GEORGE, BC
9 Intermediate Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 DYLAN GASCA, BUCKLEY, WA
- 2 AUGUSTUS RODRIGUEZ, BELLINGHAM BMX, BELLINGHAM, WA
- 3 COLE (OLEY) FRIESEN, VICTORIA, BC
- 4 CONNOR BOHLMAN, NANAIMO, BC
10 Intermediate Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 CHAYTON IWASIUK, LANGLEY, BC
- 2 TRISTAN STOREY, OKOTOKS, AB
- 3 BLAKE KLASSEN, MERRITT, BC
- 4 ATLEY CARSON, DKOI BIKES, AIRDRIE, AB
- 5 SAMI TEITZEL, PEMBERTON, BC
11 Intermediate Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 ERIC DROTAR, SURREY, BC
- 2 GRAYDON PETRIE, PEMBERTON, BC
- 3 COLE DANBY, DKOI ALBERTA TEAM, AIRDRIE, AB
- 4 TY MURRAY, ESCALON, CA
13 Intermediate Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 KYLAR ZIOLA, BALLISTIC BMX, ALDERSGROVE, BC
- 2 TYRESE MELANSON, RON'S TOWING, PRINCE GEORGE, BC
- 3 CHRISTOPHER BEATON, GARBANZO BIKE AND BEAN, PEMBERTON, BC
- 4 COLWYN LEWIS, UFO, VICTORIA, BC
14 Intermediate Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 BRAYDEN (FREEZY) FRIESEN, VICTORIA, BC
- 2 DALLEN IWASIUK, LANGLEY, BC
- 3 RILEY MAY, WATER VALLEY, AB
41-45 Intermediate Total Riders = 8 Groups = 1
- 1 BRENDEN DAVIES, KRAPPWEASEL RACING, LUMBY, BC
- 2 TURNER MONTGOMERY, PEMBERTON, BC
- 3 STEVE PETRIE, PEMBERTON, BC
- 4 DAN (THE PIT BULL) BOUCH, KUWAHARA CANADA, SURREY, BC
- 5 RAYMOND ONG, GHP CANADA, SURREY, BC
- 6 FRANCISCO RODRIGUEZ, BELLINGHAM BMX, BELLINGHAM, WA
- 7 DARREN WILLIAMS, DW'S DELUX SAMMICHES, LETHBRIDGE, AB
7 Girls Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 PAIGE GALLEGOS, STAATS LONE WOLF, MERIDIAN, ID
- 2 KAILA MURRAY, SQUAMISH BMX, BRACKENDALE, BC
- 3 TESS BAILEY, BROTHERS BMX, LAKE TAPPS, WA
8 Girls Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 KIARA TIERCE, EUGENE, OR
- 2 KAYLEE (SMILIN) CASE, REDNECK BMX, KENNEWICK, WA
- 3 SPENCER PASCUAL, GARIBALDI HIGHLANDS, BC
- 4 NICOLE MCLEOD, SQUAMISH BMX, GARIBALDI HIGHLANDS, BC
- 5 EMILY BELL, NANOOSE BAY, BC
9 Girls Total Riders = 8 Groups = 1
- 1 SYDNEY(GARAGE SALE) GARONZIK, LAWMAN BIKES, AUBURN, WA
- 2 ADAH GODLEY, DIABLOS, NANAIMO, BC
- 3 CAITLYN LONEY, WRECKING CREW, KELOWNA, BC
- 4 ROSALIE BEAUDOIN, ENVIRO RACING, NANAIMO, BC
- 5 BROOKE CAMERON, PRINCE GEORGE, BC
- 6 ALEXIS CRERAR, BIG COUNTRY OUTFITTERS, PRINCE GEORGE, BC
- 7 REBECCA BEATON, GARBANZO BIKE AND BEAN, PEMBERTON, BC
10 Girls Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 JANEL(CHUBBY CHEEKS) CHURCH, UFO/DOUBLECROSS, VICTORIA, BC
- 2 MAKAYLA BROSIUS, UFO / DOUBLECROSS, VICTORIA, BC
- 3 LAUREN CHURKO, NANAIMO, BC
11 Girls Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 TEIGEN PASCUAL, SUPERCROSS CANADA, GARIBALDI HIGHLANDS, BC
- 2 MACKENZIE CRERAR, BIG COUNTRY OUTFITTERS, PRINCE GEORGE, BC
- 3 TAYLOR COLEMAN, SONIC BMX, PORT ANGELES, WA
12 Girls Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 ALLY CHURKO, NANAIMO, BC
- 2 BAILEY GOLDSTONE, KORE, SQUAMISH, BC
- 3 MADDY CHALMERS-OWEGA, ABBOTSFORD, BC
15-16 Girls Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 ALEASHA WIEBE, UFO BIKES, CUMBERLAND, BC
- 2 JORDAN (MISS THANG) WILLIS, RIDERS PRO SHOP/TANGENT, PORTLAND, OR
- 3 KYARA CHAMBERLAIN, CYCLEPATH/WRECKING CREW, KELOWNA, BC
- 4 NATALIE SCHMIDT, SUPERCROSSBMX.COM, WESTBANK, BC
7 Expert Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 ASHER JENSEN, FACTORY STAATS/CIARI, THOUSAND OAKS, CA
- 2 ASHTON (FIREBALL) DUTY, BALLISTIC BMX, BONNEY LK, WA
- 3 AUSTIN CORNBILL, CAMPBELL RIVER, BC
8 Expert Total Riders = 14 Groups = 2
- 1 SEAN DAY, BALLISTIC BMX, TACOMA, WA
- 2 MEKHI (SUPERFLY) EMERENINI, WRECKING CREW, KELOWNA, BC
- 3 JAGGER BUCY, AUSTIN ACES/ANSR/REDLINE, SNOQUALMIE, WA
- 4 JUSTIN YARETZ, CUMBERLAND, BC
- 5 JACK MACQUARRIE, DIRT DEMONS, DELTA, BC
- 6 GABRIEL TRERISE, BLACK BOX/BASIC/FLY, SHERWOOD, OR
- 7 MASON (OTTERPOP) CAMMACK, RIDER PRO SHOP/TANGENT, EUREKA, CA
- 8 LUKE SOWPAL, DIABLOS RACING, KAMLOOPS, BC
9 Expert Total Riders = 15 Groups = 3
- 1 JAXSIN VAUGHAN, CANADIAN BIKE SUPPLY, MERRITT, BC
- 2 RYAN RAYMONT, PENHOLD, AB
- 3 CORBIN VAUGHAN, CANADIAN BIKE SUPPLY, MERRITT, BC
- 4 JONATHAN MOZELL, CANADIAN BIKE SUPPLY, NORTH VANCOUVER, BC
- 5 TEGAN CRUZ, EVOLUTION BIKE SHOP, PEMBERTON, BC
- 6 MIKE (THE BULLDOG) BRYANT, VANCOUVER, WA
- 7 AIDAN GALLEGOS, STAATS LONE WOLF, MERIDIAN, ID
- 8 COLE POBURAN, SQUAMISH, BC
10 Expert Total Riders = 15 Groups = 3
- 1 JAYDEN SHELDRAKE, ABBOTSFORD, BC
- 2 JOSHUA TRERISE, BLACK BOX/BASIC/FLY, SHERWOOD, OR
- 3 DIEGO "THE CANADIAN KID" CEJALVO, STAATS BICYCLES, SURREY, BC
- 4 DYLAN NIEMEYER, REDMAN DEVO, ANTHEM, AZ
- 5 OWEN RICH, BELLINGHAM BMX, EVERSON, WA
- 6 EVAN YARETZ, CUMBERLAND, BC
- 7 KADEN REIF, TEAM COB / FINDLAY MOTOR, LAS VEGAS, NV
- 8 JAKE (THE SNAKE) ROBERTS, GRANTS PASS, OR
11 Expert Total Riders = 9 Groups = 2
- 1 REED (SPEED REED) KAY, BALLISTIC BMX, DUPONT, WA
- 2 (ROCK N ROLL) COLE MURRAY, RIDER'S PRO SHOP/TANGENT, ESCALON, CA
- 3 CAMERON DUNHAM, ALCHEMY RACING, SNOHOMISH, WA
- 4 CALEB ARMITAGE, CBS, PARKSVILLE, BC
- 5 NATHAN WELLS, BAKERVIEW BMX, MT VERNON, WA
- 6 ANDREW MOZELL, CANADIAN BIKE SUPPLY, NORTH VANCOUVER, BC
- 7 MATHIEU DUCHARME, EDMONTON, AB
- 8 WYATT CAMERON, PRINCE GEORGE, BC
12 Expert Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 JEREMY POPE, GARIBALDI HIGHLANDS, BC
- 2 RIELY BROSIUS, UFO / DOUBLECROSS, VICTORIA, BC
- 3 JAKOB PLANK, WRECKING CREW, VERNON, BC
- 4 TAYLOR SILVUS, NEWBERG, OR
- 5 STYLES JOHNSTON, HART IRON & MACHINE, PRINCE GEORGE, BC
13 Expert Total Riders = 8 Groups = 1
- 1 JOSHUA LOESCH, RRP BMX GATES, EUGENE, OR
- 2 LUCAS CRUZ, EVOLUTION BIKE SHOP, PEMBERTON, BC
- 3 KEANON LEBLOND, 1STR8 RACING, VICTORIA, BC
- 4 JACOB RICH, BELLINGHAM BMX, EVERSON, WA
- 5 COLE PATTERSON, YESS GRASSROOTS, PRINCE GEORGE, BC
- 6 EMMETT HANCOCK, KELOWNA, BC
- 7 MATTHEW (THE BULLET) BARBEAU, DIABLOS RACING, LANGLEY, BC
14 Expert Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 NOAH CRAMER, HYPER BODY ARMOUR, SPRINGFIELD, OR
- 2 GAVIN ODRISCOLL, VICTORIA, BC
- 3 CHASE BREEDEN, KUWAHARA BMX, PRINCE GEORGE, BC
15 Expert Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 JARRED SIMMONS, BALLISTIC BMX, TACOMA, WA
- 2 TEEGAN CHAMBERLAIN, CYCLEPATH/WRECKING CREW, KELOWNA, BC
- 3 BENDIGO NOBLE, MT CURRIE, BC
- 4 RANDY HALLAM, OREM, UT
- 5 BENJAMIN CHARLTON, DAD, VICTORIA, BC
- 6 JACK CARON, ALIAS, KELOWNA, BC
16 Expert Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 DUANE LYPHARDT, BALLISTIC BMX, LAKEWOOD, WA
- 2 MONROE (THE FLYING MONKEY) HUTTON, KUWAHARA CANADA, LANGLEY, BC
- 3 BRAYDON TAYLOR, YESS BMX/1ST STRAIGHT RACING, VICTORIA, BC
17-18 Expert Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 DUSTIN PAVEY, KELOWNA, BC
- 2 BRADY ANDERSON, PRINCE GEORGE, BC
- 3 TY PREST, SCREAMING EAGLE CONTRACTING, PRINCE GEORGE, BC
Team Results
Rider Results
Fraser Valley National #1
5 & Over Strider Total Riders = 3 Groups = 1
4 Strider Total Riders = 4 Groups = 1
3 Strider Total Riders = 5 Groups = 1
2 & Under Strider Total Riders = 4 Groups = 1
A Pro Total Riders = 6 Groups = 3
- 1 MICHAEL HEBERT, DIABLOS RACING YESS NEMA, KIRKLAND, WA
- 2 JARED ENNIS, COQUITLAM, BC
- 3 PAUL GOEBEL, SURREY, BC
- 4 ERIN KINNIE, GHP CANADA, BURNABY, BC
- 5 JUSTIN MOLEA, WEST COAST BMX, GRANTS PASS, OR
- 6 MANI KAWAGUCHI, VERNON, BC
7-8 Mixed Open Total Riders = 10 Groups = 2
- 1 AVERY YOCHIM, FACTORY SUPERCROSSCANADA, COOMBS, BC
- 2 KIARA TIERCE, EUGENE, OR
- 3 CASH (SMASH) COLEMAN, SONIC BMX, PORT ANGELES, WA
- 4 AARON KINGSLIEN, LAKE TAPS, WA
- 5 SPENCER PASCUAL, GARIBALDI HIGHLANDS, BC
- 6 NICOLE MCLEOD, SQUAMISH BMX, GARIBALDI HIGHLANDS, BC
- 7 BRODY MCLEAN, OSOYOOS, BC
- 8 GRAEME CAMPBELL, UFO/DOUBLECROSS, VICTORIA, BC
9-10 Mixed Open Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 RYENN CAPITANI, FACTORY CRUPI, VACAVILLE, CA
- 2 TRISTAN STOREY, OKOTOKS, AB
- 3 COEN WOLFE, VANCOUVER, BC
- 4 ATLEY CARSON, DKOI BIKES, AIRDRIE, AB
- 5 ASHTEN TERRY, OKOTOKS, AB
11-12 Mixed Open Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 "ULTRA" VIOLET CEJALVO, STAATS BICYCLES, SURREY, BC
- 2 ERIC DROTAR, SURREY, BC
- 3 ELLA VERMEIRE, FACTORY KUWAHARA, NEWCASTLE, WA
- 4 TYLER ROBINS, NORTH VANCOUVER, BC
- 5 TEIGEN PASCUAL, SUPERCROSS CANADA, GARIBALDI HIGHLANDS, BC
- 6 COOPER MCLEAN, LANGLEY, BC
15-16 Mixed Open Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 TY BENSON, RIDGE BROTHERS RACING, MOLALLA, OR
- 2 TAYLOUR HOWARD, FACTORY FREE AGENT / TANGENT, SPARKS, NV
- 3 JORDAN (MISS THANG) WILLIS, RIDERS PRO SHOP/TANGENT, PORTLAND, OR
- 4 ALIJAH SALAS, LDC CHALLENGE ELITE, SIMI VALLEY, CA
- 5 NATALIE SCHMIDT, SUPERCROSSBMX.COM, WESTBANK, BC
- 6 TYRESE MELANSON, RON'S TOWING, PRINCE GEORGE, BC
7-8 Open Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 OLIVER JACKSON, CALGARY, AB
- 2 MASON (OTTERPOP) CAMMACK, RIDER PRO SHOP/TANGENT, EUREKA, CA
- 3 TOBY YAKEL, PHANTOM DEVELOPMENT BMX, LONG BEACH, CA
- 4 JAGGER BUCY, AUSTIN ACES/ANSR/REDLINE, SNOQUALMIE, WA
- 5 GABRIEL TRERISE, BLACK BOX/BASIC/FLY, SHERWOOD, OR
9-10 Open Total Riders = 12 Groups = 2
- 1 JOSHUA TRERISE, BLACK BOX/BASIC/FLY, SHERWOOD, OR
- 2 DYLAN TREMEL, CRUPI CANADA, CALGARY, AB
- 3 DYLAN NIEMEYER, REDMAN DEVO, ANTHEM, AZ
- 4 RYAN RAYMONT, PENHOLD, AB
- 5 DIEGO "THE CANADIAN KID" CEJALVO, STAATS BICYCLES, SURREY, BC
- 6 JAYCE BARTLEY, FACTORY YESS, MILWAUKIE, OR
- 7 CARSON KOWASKI, CRANX, CALGARY, AB
- 8 CORBIN VAUGHAN, CANADIAN BIKE SUPPLY, MERRITT, BC
11-12 Open Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 BRANDON YORK, NONE, LIVERMORE, CA
- 2 ETHAN (THE BULL) MOORE, LDC CHALLENGE ELITE, SCOTTSDALE, AZ
- 3 CAMERON DUNHAM, ALCHEMY RACING, SNOHOMISH, WA
- 4 TAYLOR SILVUS, NEWBERG, OR
13-14 Open Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 NOAH CRAMER, HYPER BODY ARMOUR, SPRINGFIELD, OR
- 2 GAVIN BOWERS, FACTORY SUPERCROSS, PORTLAND, OR
- 3 LAIN PESEK, TIMS BIKE SHOP/MEADOWDALE DENTAL, MUKILTEO, WA
- 4 JUSTIN HAILEY, BOX COMPONENTS/PROMAX, ORANGE, CA
15-16 Open Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 BENJAMIN LESLIE, FACTORY RIVAL RACING, NANAIMO, BC
- 2 RANDY HALLAM, OREM, UT
- 3 JUSTIN TERRY, CRANX BMX, OKOTOKS, AB
31 & Over Open Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 TREVOR HOWARD, BIG DAVES BMX, SPARKS, NV
- 2 DAVID MCCANCE, BALLISTIC BMX, SEATTLE, WA
- 3 JACK DEYOUNG, G.H.Y. BIKES, SEATTLE, WA
10 & Under Girls Cruiser Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 SHELBY RICHARDSON, ICEE/ANDERSONS 209/SNAP, STOCKTON, CA
- 2 JANEL(CHUBBY CHEEKS) CHURCH, UFO/DOUBLECROSS, VICTORIA, BC
- 3 KYLIE (GLITCH) RICHARDSON, ICEE/ANDERSONS 209/SNAP, STOCKTON, CA
- 4 LAUREN CHURKO, NANAIMO, BC
- 5 ADAH GODLEY, DIABLOS, NANAIMO, BC
11-12 Girls Cruiser Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 MADELYNN DESANTIS, HARO/PROMAX, SIMI VALLEY, CA
- 2 ALLY CHURKO, NANAIMO, BC
- 3 LACEY CLARK, BEND, OR
- 4 TIANNA FRETZ, DIABLOS/NEMA/YESS, PARKSVILLE, BC
15-16 Girls Cruiser Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 ALISON GRECHT, SSQUARED/ANSWER CANADA, PARKSVILLE, BC
- 2 KALI LEWIS, COB/FINDLAY, KINGMAN, AZ
- 3 ASHLYN MORROW, BLACK BOX/BASIC/FLY, COEUR D ALENE, ID
17-20 Women Cruiser Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 ALEASHA WIEBE, UFO BIKES, CUMBERLAND, BC
- 2 DESTINEE(THE INTERN) BOTCHAR, EXTREME TEAM, KAMLOOPS, BC
- 3 KAISHA FAGRIE, SALMON ARM, BC
31-35 Women Cruiser Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 ROMINA ALVA, CBS, RICHMOND, BC
- 2 JENNIFER MANSON, PRINCE GEORGE, BC
- 3 ANGELA POTSKIN, FIRST STRAIGHT/YESS, MILL BAY, BC
- 4 JESSICA TURNER, PEMBERTON, BC
41-45 Women Cruiser Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 LAURIE HARDING, SURREY, BC
- 2 GINA GODLEY, NANAIMO, BC
- 3 TAMARA HALL, ALDERGROVE, BC
- 4 BEA LINDSAY-HAWKINS, LANGLEY TOP GUNS, LANGLEY, BC
- 5 KAREN HEWIG, NEWBURY PARK, CA
- 6 JEANNIE MANSELL, RICHMOND, BC
7 & Under Cruiser Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 MADDEX YOCHIM, CBS, ERRINGTON, BC
- 2 WILL HUTTON, DELTA, BC
- 3 KASSIUS OWENS, DAD, BEND, OR
- 4 ASHTON (FIREBALL) DUTY, BALLISTIC BMX, BONNEY LK, WA
- 5 JORDAN PADDOCK, CANADIAN BIKE SUPPLY, PARKSVILLE, BC
8 Cruiser Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 CADEN (CANNONBALL) YOUNG, LAWMAN BIKES, SEATTLE, WA
- 2 JUSTIN YARETZ, DIABLOS/YESS/NEMA, CUMBERLAND, BC
- 3 RYLEY COFIELD, NANAIMO, BC
9 Cruiser Total Riders = 14 Groups = 2
- 1 JESSE LEPORE, LDC CHALLENGE ELITE, SIMI VALLEY, CA
- 2 KHARI DAWSON, GHY BIKES, SEATTLE, WA
- 3 LEVI HUVARD, FACTORY STAATS/CIARI, CAMARILLO, CA
- 4 BROGEN MATHIS, LDC FACTORY, PHOENIX, AZ
- 5 BANYAN HOWELL, BEND, OR
- 6 MIKE (THE BULLDOG) BRYANT, VANCOUVER, WA
- 7 KADEN (BAMBAM)LEWIS, COB/FINDLAY, KINGMAN, AZ
- 8 AIDAN GALLEGOS, STAATS LONE WOLF, MERIDIAN, ID
10 Cruiser Total Riders = 9 Groups = 2
- 1 JOHN HAYNES IV, BUSTOUT BMX, COEUR D ALENE, ID
- 2 KAI ALTENDORF, EVERETT, WA
- 3 COLIN MCELYEA, 100% GOGGLES, SCOTTSDALE, AZ
- 4 JAKE (THE SNAKE) ROBERTS, GRANTS PASS, OR
- 5 EVAN YARETZ, DIABLOS/YESS/NEMA, CUMBERLAND, BC
- 6 CALEB JONES, CRUPI TEAM GREEN CANADA, ARDROSSAN, AB
- 7 JORDAN HILL, DIRT DEMOZ, DELTA, BC
- 8 NOAH BOYKO, CORNERSTONE EXCAVATING, RED DEER, AB
11 Cruiser Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 REED (SPEED REED) KAY, BALLISTIC BMX, DUPONT, WA
- 2 MIKKEL DEVORE, SPOKANE, WA
- 3 JOSHUA LOUDERMILK, FAITH DRIVEN RACING, SALEM, OR
- 4 AIDEN GRECHT, SSQUARED/ANSWER CANADA, PARKSVILLE, BC
- 5 ZAINE (BIG DADDY) STENSON, SONIC BMX, MAPLE VALLEY, WA
- 6 WILLIAM WELIKOKLAD, FACTORY STAATS/CIARI, RED DEER, AB
12 Cruiser Total Riders = 8 Groups = 1
- 1 TAYLOR HENDRICKSON, RRP BMX GATES, SNOHOMISH, WA
- 2 JARREN (BIG TIME) ABEL, GRAHAM, WA
- 3 JOSHUA WILBUR-HENRY, DIABLOS RACING YESS NEMA, OAK HARBOR, WA
- 4 BRANDON DALY, NORTHWEST BMX, NORTH BEND, WA
- 5 (ROCK N ROLL) COLE MURRAY, RIDER'S PRO SHOP/TANGENT, ESCALON, CA
- 6 MITCHEL LANDRY, SSQUARED, NANAIMO, BC
- 7 MASON MEININGER, LAWMAN BIKES, PASCO, WA
13 Cruiser Total Riders = 8 Groups = 1
- 1 TYLER CACCIOLA, STAATS, CARMICHAEL, CA
- 2 TYSIN WILLIAMS, BALLISTIC BMX, PORT ORCHARD, WA
- 3 JACOB ZOLL, NW HAVOC, SEATAC, WA
- 4 JOSH KIRKBY, GORDY'S BICYCLES, SCOTTSDALE, AZ
- 5 CONNOR WENSEL, ALBERTA BMX TEAM/ CRANX, EDMONTON, AB
- 6 EMMETT HANCOCK, KELOWNA, BC
- 7 KYLAR ZIOLA, BALLISTIC BMX, ALDERSGROVE, BC
15 Cruiser Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 JARRED SIMMONS, BALLISTIC BMX, TACOMA, WA
- 2 NICKOLAS (NICK THE BRICK) ELLIOTT, NEXT GEN/BICYCLES PLUS, GRANITE BAY, CA
- 3 (ACTION) JACKSON ELLIOTT, NEXT GEN/BICYCLES PLUS, GRANITE BAY, CA
- 4 BRANDON LOUDERMILK, FAITH DRIVEN RACING, SALEM, OR
- 5 (NUCLEAR)NICOLAS HARRISON, KELOWNA, BC
- 6 TAYLOR FRETZ, CBS, PARKSVILLE, BC
17-20 Cruiser Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 T J KIRK, RRP BMX GATES, EVERETT, WA
- 2 (STYLE) KYLE UNREIN, BALLISTIC BMX, LYNNWOOD, WA
- 3 OWEN PATERA, LAWMAN BIKES, ORTING, WA
- 4 KYLER ESMAY, THE BIKE MASTER, KENT, WA
- 5 DYLAN CHURCH, UFO/DOUBLECROSS, VICTORIA, BC
31-35 Cruiser Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 DAVID MCCANCE, BALLISTIC BMX, SEATTLE, WA
- 2 CID MARTINEZ, VICTORIA, BC
- 3 GRANT BRERETON-STILES, MAPLE RIDGE CYCLE, COQUITLAM, BC
- 4 RORY ENNIS, GHP CANADA, COQUITLAM, BC
36-40 Cruiser Total Riders = 8 Groups = 1
- 1 JAKE RUSSELL, LAWMAN BIKES, PUYALLUP, WA
- 2 NICOLAS RICHARD, VANCOUVER, BC
- 3 JEFF CLARKE, SURREY, BC
- 4 MIKE SMITH, NANAIMO, BC
- 5 JAY RHODES, WEST COAST BMXERS, CRECSENT CITY, CA
- 6 ERIC BEAUDOIN, NANAIMO, BC
- 7 JP BARON, COQITLAM, BC
41-45 Cruiser Total Riders = 13 Groups = 2
- 1 WILLIAM JONES, YESS BMX, N VANCOUVER, BC
- 2 GERRY ERICKSON, BALLISTIC BMX, LANGLEY, BC
- 3 JASON WESSON, GHP CANADA, PITT MEADOWS, BC
- 4 DINO MATTONI, PUYALLUP, WA
- 5 LES STANYER, KAMLOOPS, BC
- 6 ANDREW TEMPLER, CUMBERLAND, BC
- 7 JOHN MAKSON, MILL BAY, BC
- 8 CHRIS SPENCE, VERNON, BC
46-50 Cruiser Total Riders = 13 Groups = 2
- 1 STEVE(X ME UP) CLARK, LAWMAN BIKES, BUCKLEY, WA
- 2 KENT ELLIOTT, GRANITE BAY, CA
- 3 JEFF INGRAM, KELOWNA, BC
- 4 DARREN SIMMONS, BALLISTIC BMX, TACOMA, WA
- 5 DEAN BOTTERILL, KRAPPWEASEL, COLDSTREAM, BC
- 6 DARREN WILLIAMS, DW'S DELUX SAMMICHES, LETHBRIDGE, AB
- 7 GEORGES KREUZKAMP, FACTORY YESS, WHITE ROCK, BC
- 8 MIKE UNREIN, BALLISTIC BMX, LYNNWOOD, WA
56-60 Cruiser Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 DANNY (BIONIC MAN) BUSHNELL, THE BIKE MASTER, VANCOUVER, WA
- 2 STEVE HALLIDAY, VICTORIA, BC
- 3 CHUCK PADGHAM, ALDERGROVE, BC
61 & Over Cruiser Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 GREG (THE THRILL) MCGILL, NANAIMO, BC
- 2 RICH (SUSPENDER MAN) MUNDELL, THE BIKE MASTER, TACOMA, WA
- 3 TOM LESSARD, LANGLEY, BC
5 & Under Novice Total Riders = 22 Groups = 4
- 1 PIPER GRAATEN, ENVIRO RACING, LANTZVILLE, BC
- 2 BRADEN THOMAS, NANAIMO, BC
- 3 JOSIAH KUHN, DOOM RIDERS, PRINCETON, BC
- 4 QUINN PARKER, BIRD ROCJ BMXERS, LA JOLLA, CA
- 5 MICAH FRANKO, GARIBALDI HIGHLANDS, BC
- 6 GAGE CARSON, DKOI BIKES, AIRDRIE, AB
- 7 KAI MONTGOMERY, PEMBERTON, BC
- 8 DRAKE RICHARDSON, BIRD ROCK BMXERS, LA JOLLA, CA
6 Novice Total Riders = 14 Groups = 2
- 1 MILLER CAMERON, LANGLEY, BC
- 2 KAEL MCLEAN, ABBOTSFORD, BC
- 3 NICOLAI MARTINEZ, UFO BICYCLES, VICTORIA, BC
- 4 MARSHALL ERWIN, ENVIRO RACING, NANAIMO, BC
- 5 KYLA THOMPSON, KELOWNA, BC
- 6 VON RANDALL WHITE, ENVIRO RACING, NANAIMO, BC
- 7 JASPER BARON, GHP CANADA, COQUITLAM, BC
- 8 ALEXANDRA MCLEOD, SQUAMISH BMX, GARIBALDI HIGHLANDS, BC
7 Novice Total Riders = 8 Groups = 1
- 1 BRYCE GILLIS, LANGFORD, BC
- 2 JONAH RICKARD, N VANCOUVER, BC
- 3 SAM TIERNEY, PEMBERTON, BC
- 4 LIAM SUTTON, DOUBLECROSS, SURREY, BC
- 5 FINN SMITH, BELLINGHAM, WA
- 6 NOAH DEL FANTE, NORTH VANCOUVER, BC
- 7 ANGUS HEYS, ENVIRO RACING, NANAIMO, BC
8 Novice Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 ZEB ARAMBASICH, TIER, KELOWNA, BC
- 2 BRADY SCOTT, MAPLE RIDGE, BC
- 3 TRAVIS RICHMOND, NANAIMO, BC
- 4 BRAXTON HAWTHORNE, KELOWNA, BC
10 Novice Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 ELI JENSEN, BELLINGHAM, WA
- 2 JACOB GULENCHYN, MISSION, BC
- 3 DECLAN SCULLY, BURNABY, BC
- 4 JACK KNIGHT, CHILLIWACK, BC
11 Novice Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 COOPER MCLEAN, LANGLEY, BC
- 2 NATASHA ZILCOSKY, ABBOTSFORD, BC
- 3 KYLEIGH BOYLAN, CALGARY, AB
15 Novice Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 CURTIS LAMBERT, LANGLEY, BC
- 2 TIGERLILY NOBLE, MT CURRIE, BC
- 3 KAISHA SMITH, KELOWNA, BC
36-40 Novice Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 DAVE ERWIN, ENVIRO RACING, NANAIMO, BC
- 2 CLAYTON STOREY, OKOTOKS, AB
- 3 BRENT HANCOCK, KELOWNA, BC
- 4 BARRY HIGHFIELD, LANGLEY, BC
41-45 Novice Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 IGOR GANAKOVSKY, VISTA PROJECTS, CALGARY, AB
- 2 CRAIG ROBARTS, LANGLEY BMX, LANGLEY, BC
- 3 JACK ARNOLD STINSON, LYNWOOD, WA
- 4 MICHAEL DEVLIN, DRP/HORIZON, LANGLEY, BC
5 & Under Intermediate Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 DAMIEN COMEAU, AUSTIN BMX, SNOQUALMIE, WA
- 2 FINLEY MCHALE-BOULTER, DOUBLECROSS CANADA, LANGLEY, BC
- 3 MATTHEW LEBLOND, 1STR8 RACING, VICTORIA, BC
- 4 IAN SWANSON, DIABLOS/YESS/NEMA, NANAIMO, BC
- 5 TIMOTHY CLARKE, WEST KELOWNA, BC
- 6 ALEXANDER BOOTH, NANAIMO, BC
6 Intermediate Total Riders = 12 Groups = 2
- 1 JACK CERNEY, COQUITLAM, BC
- 2 AUSTIN MAKSON, YESS BMX/1STR8 RACING, MILL BAY, BC
- 3 JAMES MCINTYRE, FVBALANCEBIKES.COM, LANGLEY, BC
- 4 ANSON BEATTY, FAITH DRIVEN RACING, FOREST GROVE, OR
- 5 COLTON MCHATTEN, DIRT DEMONZ, DELTA, BC
- 6 CODY MILLS, NANAIMO, BC
- 7 JUSTIN TREFRY, ABBOTSFORD, BC
- 8 RYKER ZIOLA, BALLISTIC DEVO, LANGLEY, BC
7 Intermediate Total Riders = 15 Groups = 3
- 1 JASPER ALTENDORF, ALCHEMY KUWAHARA, EVERETT, WA
- 2 JACOB SIEMENS, MAPLE RIDGE CYCLE, MAPLE RIDGE, BC
- 3 GRAEME CAMPBELL, UFO/DOUBLECROSS, VICTORIA, BC
- 4 CLAYTON DAVIES, VICTORIA, BC
- 5 LOGAN JOHNSON, SURREY, BC
- 6 GAVIN PARKINSON, UFO, VICTORIA, BC
- 7 ANTOINE LAGAN, YESS BMX/1STR8 RACING, VICTORIA, BC
- 8 MASON SANDERS, BELLINGHAM, WA
8 Intermediate Total Riders = 14 Groups = 2
- 1 DANE JEWETT, GARIBALDI HIGHLANDS, BC
- 2 ERIC TOWN, N VANCOUVER, BC
- 3 CASH (SMASH) COLEMAN, SONIC BMX, PORT ANGELES, WA
- 4 LUCAS ZILCOSKY, ABBOTSFORD, BC
- 5 AARON KINGSLIEN, LAKE TAPS, WA
- 6 BRENNAN ZORN, GRAND FORKS, BC
- 7 DEXTER WINTON, LANGLEY, BC
- 8 GRIFFIN TULK, MOM AND DAD, BRACKENDALE, BC
9 Intermediate Total Riders = 10 Groups = 2
- 1 SENNA JONES, N VANCOUVER, BC
- 2 DYLAN GASCA, BUCKLEY, WA
- 3 JACK WELIKOKLAD, STAATS LONEWOLF, RED DEER, AB
- 4 COEN WOLFE, VANCOUVER, BC
- 5 TEEGAN (HITMAN) HALL, UFO, ALDER GROVE, BC
- 6 SEBBY CHALMERS-OWEGA, ABBOTSFORD, BC
- 7 CONNOR BOHLMAN, NANAIMO, BC
- 8 AUGUSTUS RODRIGUEZ, BELLINGHAM BMX, BELLINGHAM, WA
10 Intermediate Total Riders = 11 Groups = 2
- 1 BRADY HOWLETT, MAPLE RIDGE CYCLE, MAPLE RIDGE, BC
- 2 CHAYTON IWASIUK, LANGLEY, BC
- 3 KELLEN HAIGH, BAKERVIEW BMX, MT VERNON, WA
- 4 TRISTAN STOREY, OKOTOKS, AB
- 5 ATLEY CARSON, DKOI BIKES, AIRDRIE, AB
- 6 ALEXANDER TOWN, N VANCOUVER, BC
- 7 COOPER DOUGLAS, N VANCOUVER, BC
- 8 SAMI TEITZEL, PEMBERTON, BC
11 Intermediate Total Riders = 10 Groups = 2
- 1 ERIC DROTAR, SURREY, BC
- 2 JADEN NGUYEN, DIABLOS RACING, BELLINGHAM, WA
- 3 TYLER ROBINS, NORTH VANCOUVER, BC
- 4 DAYLEN LAKOVIC, PITT MEADOWS, BC
- 5 GRAYDON PETRIE, PEMBERTON, BC
- 6 COLE DANBY, DKOI ALBERTA TEAM, AIRDRIE, AB
- 7 BENNETT MURPHY, NANAIMO, BC
- 8 JACKSON BLOCK, KELOWNA, BC
12 Intermediate Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 CHRISTOPHER BEATON, GARBANZO BIKE AND BEAN, PEMBERTON, BC
- 2 NICHOLAS HEYS, ENVIRO RACING, NANAIMO, BC
- 3 SETH ROSS, DICK BYL LAW CORPORATION, PRINCE GEORGE, BC
- 4 MARK SHIELDS, N VANCOUVER, BC
13 Intermediate Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 KYLAR ZIOLA, BALLISTIC BMX, ALDERSGROVE, BC
- 2 TYRESE MELANSON, RON'S TOWING, PRINCE GEORGE, BC
- 3 CORMIC MURPHY, NANAIMO, BC
- 4 COLWYN LEWIS, UFO, VICTORIA, BC
14 Intermediate Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 THERON TAYLOR, VICTORA, BC
- 2 BRAYDEN (FREEZY) FRIESEN, VICTORIA, BC
- 3 RILEY MAY, DKOI, WATER VALLEY, AB
- 4 ANDREW SHIELDS, N VANCOUVER, BC
15 Intermediate Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 TYLER JUNGERS, RIDE LIFE, MOSES LAKE, WA
- 2 RYAN KERNEY, CBS, NANAIMO, BC
- 3 ELI LINGREN, DOOM RIDERS, MONTE LAKE, BC
17-18 Intermediate Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 TY BENSON, RIDGE BROTHERS RACING, MOLALLA, OR
- 2 TY PREST, SCREAMING EAGLE CONTRACTING, PRINCE GEORGE, BC
- 3 JAKE SPENCE, KRAPPWEASEL/SKYRIDECYLE, VERNON, BC
41-45 Intermediate Total Riders = 9 Groups = 2
- 1 ANDY TIELEN, LANGLEY, BC
- 2 DWAYNE WARK, 1STR8/YESS, VICTORIA, BC
- 3 FRANCISCO RODRIGUEZ, BELLINGHAM BMX, BELLINGHAM, WA
- 4 RAYMOND ONG, GHP CANADA, SURREY, BC
- 5 IAN TIERNEY, MT CURRIE, BC
- 6 TURNER MONTGOMERY, PEMBERTON, BC
- 7 DAN (THE PIT BULL) BOUCH, KUWAHARA CANADA, SURREY, BC
- 8 SAM PELLIKAAN, MAS RACING, LANGLEY, BC
6 Girls Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 BRAILYN WEBSTER, SSQUARED ANSWER CANADA, FANNY BAY, BC
- 2 TIFFANY BROSIUS, UFO / DOUBLECROSS, VICTORIA, BC
- 3 ABBY SMITH, 1STR8 RACING, VICTORIA, BC
7 Girls Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 KAMRYN HOWLETT, MAPLE RIDGE CYCLE, MAPLE RIDGE, BC
- 2 PAIGE GALLEGOS, STAATS LONE WOLF, MERIDIAN, ID
- 3 KAILA MURRAY, SQUAMISH BMX, BRACKENDALE, BC
8 Girls Total Riders = 10 Groups = 2
- 1 KYLIE (GLITCH) RICHARDSON, ICEE/ANDERSONS 209/SNAP, STOCKTON, CA
- 2 AVERY YOCHIM, FACTORY SUPERCROSSCANADA, COOMBS, BC
- 3 KAYLEE (SMILIN) CASE, REDNECK BMX, KENNEWICK, WA
- 4 NICOLE MCLEOD, SQUAMISH BMX, GARIBALDI HIGHLANDS, BC
- 5 SPENCER PASCUAL, GARIBALDI HIGHLANDS, BC
- 6 KIARA TIERCE, EUGENE, OR
- 7 HAILEY TREMEL, CRUPI CANADA, CALGARY, AB
- 8 BRYNN SWANSON, DIABLOS/YESS/NEMA, NANAIMO, BC
9 Girls Total Riders = 10 Groups = 2
- 1 SHELBY RICHARDSON, ICEE/ANDERSONS 209/SNAP, STOCKTON, CA
- 2 SYDNEY(GARAGE SALE) GARONZIK, LAWMAN BIKES, AUBURN, WA
- 3 ADAH GODLEY, DIABLOS, NANAIMO, BC
- 4 ROSALIE BEAUDOIN, ENVIRO RACING, NANAIMO, BC
- 5 CAITLYN LONEY, WRECKING CREW, KELOWNA, BC
- 6 TRINITY (BABY DOLL) HALL, UFO, LANGLEY, BC
- 7 BROOKE CAMERON, PRINCE GEORGE, BC
- 8 HEIDI SCHENK, GARIBALDI HIGHLANDS, BC
10 Girls Total Riders = 10 Groups = 2
- 1 RYENN CAPITANI, FACTORY CRUPI, VACAVILLE, CA
- 2 PEYTON YOCHIM, FACTORY SUPERCROSSCANADA, COOMBS, BC
- 3 JANEL(CHUBBY CHEEKS) CHURCH, UFO/DOUBLECROSS, VICTORIA, BC
- 4 MAKAYLA BROSIUS, UFO / DOUBLECROSS, VICTORIA, BC
- 5 AUBREY(THE HURRICANE) RAYNER, SSQUARED, PARKSVILLE, BC
- 6 ZOE MCHALE-BOULTER, DOUBLECROSS CANADA, LANGLEY, BC
- 7 GRACE FIDDICK, DIABLOS RACING YESS NEMA, KAMLOOPS, BC
- 8 KEIRA MURPHY, NANAIMO, BC
11 Girls Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 MADELYNN DESANTIS, HARO/PROMAX, SIMI VALLEY, CA
- 2 BRIANNA VALENTINE, LAWMAN BIKES, ROCHESTER, WA
- 3 TEIGEN PASCUAL, SUPERCROSS CANADA, GARIBALDI HIGHLANDS, BC
- 4 REIGHAN HILL, DIRT DEMOZ, DELTA, BC
- 5 HANNAH GREEN, DIABLOS RACING YESS NEMA, NANAIMO, BC
- 6 MACKENZIE CRERAR, BIG COUNTRY OUTFITTERS, PRINCE GEORGE, BC
12 Girls Total Riders = 12 Groups = 2
- 1 "ULTRA" VIOLET CEJALVO, STAATS BICYCLES, SURREY, BC
- 2 ALLY CHURKO, NANAIMO, BC
- 3 ADICUS BIRD, SSQUARED/ANSWER CANADA, ROYSTON, BC
- 4 SIERRA ALTENDORF, ALCHEMY KUWAHARA, EVERETT, WA
- 5 ISLA (THE BULLET) HUTTON, KUWAHARA CANADA, LANGLEY, BC
- 6 ELLA VERMEIRE, FACTORY KUWAHARA, NEWCASTLE, WA
- 7 TIANNA FRETZ, DIABLOS/NEMA/YESS, PARKSVILLE, BC
- 8 LACEY CLARK, BEND, OR
13 Girls Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 ALIJAH SALAS, LDC CHALLENGE ELITE, SIMI VALLEY, CA
- 2 MAJA WOOLLEY, SQUAMISH, BC
- 3 ELIZABETH FOWLER, GHY BIKES, SUMNER, WA
- 4 KARSEN TIELEN, DOUBLECROSS, LANGLEY, BC
14 Girls Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 KALI LEWIS, COB/FINDLAY, KINGMAN, AZ
- 2 ZOE STEFFEN, LAWMAN BIKES, BUCKLEY, WA
- 3 ASHLYN MORROW, BLACK BOX/BASIC/FLY, COEUR D ALENE, ID
15-16 Girls Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 TAYLOUR HOWARD, FACTORY FREE AGENT / TANGENT, SPARKS, NV
- 2 ALISON GRECHT, SSQUARED/ANSWER CANADA, PARKSVILLE, BC
- 3 ASHLEIGH (WILD CHILD) STEEVER, THE BIKE MASTER, PUYALLUP, WA
- 4 MACKENZIE MCHALE-BOULTER, DIABLOS RACING YESS NEMA, LANGLEY, BC
- 5 NATALIE SCHMIDT, SUPERCROSSBMX.COM, WESTBANK, BC
- 6 ANNA (THE ANIMAL) NORDYKE, FACTORY KUWAHARA, PUYALLUP, WA
17-20 Women Total Riders = 8 Groups = 1
- 1 KIALANI HINES, PPAC / LAWMAN BIKES, SEATTLE, WA
- 2 JORDAN (MISS THANG) WILLIS, RIDERS PRO SHOP/TANGENT, PORTLAND, OR
- 3 MICHELLE BERTI, SSQUARED, NANAIMO, BC
- 4 KAISHA FAGRIE, SALMON ARM, BC
- 5 DESTINEE(THE INTERN) BOTCHAR, EXTREME TEAM, KAMLOOPS, BC
- 6 TAYLOR WYLIE, ABBOTSFORD, BC
- 7 ALEASHA WIEBE, UFO BIKES, CUMBERLAND, BC
6 Expert Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 ASHTON (FIREBALL) DUTY, BALLISTIC BMX, BONNEY LK, WA
- 2 DALLEN BRERETON-STILES, MAPLE RIDGE CYCLE, COQUITLAM, BC
- 3 JORDAN PADDOCK, CANADIAN BIKE SUPPLY, PARKSVILLE, BC
7 Expert Total Riders = 8 Groups = 1
- 1 ASHER JENSEN, FACTORY STAATS/CIARI, THOUSAND OAKS, CA
- 2 KASSIUS OWENS, DAD, BEND, OR
- 3 RYAN URBAN, NW HAVOC, SUMNER, WA
- 4 AUSTIN CORNBILL, CAMPBELL RIVER, BC
- 5 MADDEX YOCHIM, CBS, ERRINGTON, BC
- 6 TORAN EDWARDS, VERNON, BC
- 7 WILL HUTTON, DELTA, BC
8 Expert Total Riders = 17 Groups = 3
- 1 SEAN DAY, BALLISTIC BMX, TACOMA, WA
- 2 MEKHI (SUPERFLY) EMERENINI, WRECKING CREW, KELOWNA, BC
- 3 JAGGER BUCY, AUSTIN ACES/ANSR/REDLINE, SNOQUALMIE, WA
- 4 CADEN (CANNONBALL) YOUNG, LAWMAN BIKES, SEATTLE, WA
- 5 LUKE SOWPAL, DIABLOS RACING, KAMLOOPS, BC
- 6 GABRIEL TRERISE, BLACK BOX/BASIC/FLY, SHERWOOD, OR
- 7 JACK MACQUARRIE, DIRT DEMONS, DELTA, BC
- 8 OLIVER JACKSON, CALGARY, AB
9 Expert Total Riders = 22 Groups = 4
- 1 JESSE LEPORE, LDC CHALLENGE ELITE, SIMI VALLEY, CA
- 2 BANYAN HOWELL, BEND, OR
- 3 KHARI DAWSON, GHY BIKES, SEATTLE, WA
- 4 RYAN RAYMONT, PENHOLD, AB
- 5 BROGEN MATHIS, LDC FACTORY, PHOENIX, AZ
- 6 JAXSIN VAUGHAN, CANADIAN BIKE SUPPLY, MERRITT, BC
- 7 LEVI HUVARD, FACTORY STAATS/CIARI, CAMARILLO, CA
- 8 CORBIN VAUGHAN, CANADIAN BIKE SUPPLY, MERRITT, BC
10 Expert Total Riders = 26 Groups = 5
- 1 CALEB DOBIE, MAPLE RIDGE CYCLE, MAPLE RIDGE, BC
- 2 JOSHUA TRERISE, BLACK BOX/BASIC/FLY, SHERWOOD, OR
- 3 DIEGO "THE CANADIAN KID" CEJALVO, STAATS BICYCLES, SURREY, BC
- 4 KYLE HEWIG, FACTORY STAATS/CIARI, NEWBURY PARK, CA
- 5 JAYDEN SHELDRAKE, ABBOTSFORD, BC
- 6 DYLAN TREMEL, CRUPI CANADA, CALGARY, AB
- 7 CARSON KOWASKI, CRANX, CALGARY, AB
- 8 JAKE (THE SNAKE) ROBERTS, GRANTS PASS, OR
11 Expert Total Riders = 23 Groups = 4
- 1 ETHAN (THE BULL) MOORE, LDC CHALLENGE ELITE, SCOTTSDALE, AZ
- 2 MAX GANAKOVSKY, VISTA PROJECTS, CALGARY, AB
- 3 WILLIAM WELIKOKLAD, FACTORY STAATS/CIARI, RED DEER, AB
- 4 AIDEN GRECHT, SSQUARED/ANSWER CANADA, PARKSVILLE, BC
- 5 JORDAN TULK, MOM AND DAD, BRACKENDALE, BC
- 6 BRANDON YORK, NONE, LIVERMORE, CA
- 7 REED (SPEED REED) KAY, BALLISTIC BMX, DUPONT, WA
- 8 MIKKEL DEVORE, SPOKANE, WA
12 Expert Total Riders = 17 Groups = 3
- 1 MASON MEININGER, LAWMAN BIKES, PASCO, WA
- 2 TAYLOR HENDRICKSON, RRP BMX GATES, SNOHOMISH, WA
- 3 BRANDON DALY, NORTHWEST BMX, NORTH BEND, WA
- 4 JARREN (BIG TIME) ABEL, GRAHAM, WA
- 5 JADEN DAHNERS, ALCHEMY KUWAHARA, SAMMAMISH, WA
- 6 JOSHUA WILBUR-HENRY, DIABLOS RACING YESS NEMA, OAK HARBOR, WA
- 7 RIELY BROSIUS, UFO / DOUBLECROSS, VICTORIA, BC
- 8 JEREMY POPE, GARIBALDI HIGHLANDS, BC
13 Expert Total Riders = 26 Groups = 5
- 1 GAVIN BOWERS, FACTORY SUPERCROSS, PORTLAND, OR
- 2 RYAN TOUGAS, FACTORY YESS, PITT MEADOWS, BC
- 3 CADEN ZIEGLER, FACTORY STAATS/CIAR, CAMARILLO, CA
- 4 TYSIN WILLIAMS, BALLISTIC BMX, PORT ORCHARD, WA
- 5 TYLER CACCIOLA, STAATS, CARMICHAEL, CA
- 6 LUCAS CRUZ, EVOLUTION BIKE SHOP, PEMBERTON, BC
- 7 DREW JOHNSON, FACTORY SUPERCROSSCANADA, NANAIMO, BC
- 8 JOSH KIRKBY, GORDY'S BICYCLES, SCOTTSDALE, AZ
14 Expert Total Riders = 11 Groups = 2
- 1 NOAH CRAMER, HYPER BODY ARMOUR, SPRINGFIELD, OR
- 2 JUSTIN HAILEY, BOX COMPONENTS/PROMAX, ORANGE, CA
- 3 GAVIN ODRISCOLL, VICTORIA, BC
- 4 ADAM HOSIE, MCKAY HLAVACEK,IMPACT, CALGARY, AB
- 5 CHASE BREEDEN, KUWAHARA BMX, PRINCE GEORGE, BC
- 6 LAIN PESEK, TIMS BIKE SHOP/MEADOWDALE DENTAL, MUKILTEO, WA
- 7 ZACHARY FRIER, FACTORY STAATS/CIARI, ABBOTSFORD, BC
- 8 AIDAN WEBBER, DIABLOS RACING YESS NEMA, NANAIMO, BC
15 Expert Total Riders = 15 Groups = 3
- 1 ALEX STEEVES, BLACK BOX/BASIC/FLY, MEDFORD, OR
- 2 LUKAS FERGUSON, DIABLOS RACING YESS NEMA, WHITE ROCK, BC
- 3 BENDIGO NOBLE, MT CURRIE, BC
- 4 NICKOLAS (NICK THE BRICK) ELLIOTT, NEXT GEN/BICYCLES PLUS, GRANITE BAY, CA
- 5 BENJAMIN LESLIE, FACTORY RIVAL RACING, NANAIMO, BC
- 6 TEEGAN CHAMBERLAIN, CYCLEPATH/WRECKING CREW, KELOWNA, BC
- 7 (ACTION) JACKSON ELLIOTT, NEXT GEN/BICYCLES PLUS, GRANITE BAY, CA
- 8 JARRED SIMMONS, BALLISTIC BMX, TACOMA, WA
16 Expert Total Riders = 9 Groups = 2
- 1 BOBBY WORTH, FACTORY STAATS/CIARI, ABBOTSFORD, BC
- 2 MONROE (THE FLYING MONKEY) HUTTON, KUWAHARA CANADA, LANGLEY, BC
- 3 DUANE LYPHARDT, BALLISTIC BMX, LAKEWOOD, WA
- 4 DILLON BUTCHER, NANAIMO, BC
- 5 MATTHEW (MATTDAWG) HOFF, RRP BMX GATES, ORTING, WA
- 6 DYLAN MURPHY, NANAIMO, BC
- 7 CONNOR MCCORMICK, DELTA, BC
- 8 BRAYDON TAYLOR, YESS BMX/1ST STRAIGHT RACING, VICTORIA, BC
17-18 Expert Total Riders = 14 Groups = 2
- 1 TAYLOR STEPHENS, REDMOND, OR
- 2 CURTIS GARLICK, RPM AUTOGLASS, NOVATO, CA
- 3 NATHAN MARTIN, STAATS FACTORY, FALKLAND, BC
- 4 TREVOR HOWARD, BIG DAVES BMX, SPARKS, NV
- 5 BRADY ANDERSON, FACTORY SSQUARED, PRINCE GEORGE, BC
- 6 T J KIRK, RRP BMX GATES, EVERETT, WA
- 7 CHASE HARRISON, RED DEER, AB
- 8 DUSTIN PAVEY, KELOWNA, BC
19-27 Expert Total Riders = 11 Groups = 2
- 1 HUNTER (WILDTHING) MCGILL, PURE FACTORY/ONYX, NANAIMO, BC
- 2 JOE RASMUSSEN, DOUBLECROSS, LANGLEY, BC
- 3 BRENDEN DAVIES, KRAPPWEASEL RACING, LUMBY, BC
- 4 DANIEL PELLIKAAN, CBS, LANGLEY, BC
- 5 ANDREW HICKEY, DOUBLECROSS/DOTFIT NUTRITION, NORTH VANCOUVER, BC
- 6 RORY ENNIS, GHP CANADA, COQUITLAM, BC
- 7 STEVEN CREIGHTON, NANAIMO, BC
- 8 HAYDEN MECHIELSEN, FACTORY YESS, LANGLEY, BC
28-35 Expert Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 JASON ADAMS, RAD TORQUE SYSTEMS, ABBOTSFORD, BC
- 2 LEONARD KILGOUR, DKOI BIKES, KAMLOOPS, BC
- 3 DAVID MCCANCE, BALLISTIC BMX, SEATTLE, WA
36-40 Expert Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 JAKE RUSSELL, LAWMAN BIKES, PUYALLUP, WA
- 2 CORY BANKS, VERNON, BC
- 3 JAY DURAN, BALLISTIC BMX, OMAK, WA
41-45 Expert Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 GERRY ERICKSON, BALLISTIC BMX, LANGLEY, BC
- 2 LES STANYER, KAMLOOPS, BC
- 3 STEVE PETRIE, PEMBERTON, BC
- 4 WILLIAM JONES, YESS BMX, N VANCOUVER, BC
- 5 DINO MATTONI, PUYALLUP, WA
46 & Over Expert Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 DARREN WILLIAMS, DW'S DELUX SAMMICHES, LETHBRIDGE, AB
- 2 GEORGES KREUZKAMP, FACTORY YESS, WHITE ROCK, BC
- 3 DARREN SIMMONS, BALLISTIC BMX, TACOMA, WA
Team Results
Fraser Valley National #1
Bike Shop
- 1 BLACK BOX/BASIC/FLY (168)
- 2 LAWMAN BIKES (165)
- 3 CANADIAN BIKE SUPPLY (153)
- 4 DIABLOS RACING YESS NEMA (142)
- 5 SQUAMISH BMX (136)
- 6 BALLISTIC BMX (133)
- 7 CYCLEPATH WRECKING CREW (126)
- 8 KRAPPWEASEL RACING (113)
- 9 THE BIKE MASTER (107)
- 10 RRP BMX GATES (98)
Factory
- 1 FACTORY YESS (160)
- 2 FACTORY STAATS/CIARI (153)
- 3 FACTORY SSQUARED CANADA (151)
- 4 DOUBLECROSS CANADA (100)
Trophy
- 1 UFO (145)
- 2 DOUBLECROSS (118)
- 5 ENVIRO RACING (115)
- 3 1SRT8/YESS (101)
- 4 TEAM ABBOTSFORD (65)
Rider Results
Fraser Valley National #2
5 & Over Strider Total Riders = 2 Groups = 1
4 Strider Total Riders = 3 Groups = 1
3 Strider Total Riders = 2 Groups = 1
2 & Under Strider Total Riders = 2 Groups = 1
A Pro Total Riders = 6 Groups = 3
- 1 MICHAEL HEBERT, DIABLOS RACING YESS NEMA, KIRKLAND, WA
- 2 JARED ENNIS, COQUITLAM, BC
- 3 JUSTIN MOLEA, WEST COAST BMX, GRANTS PASS, OR
- 4 MANI KAWAGUCHI, VERNON, BC
- 5 PAUL GOEBEL, SURREY, BC
- 6 ERIN KINNIE, GHP CANADA, BURNABY, BC
7-8 Mixed Open Total Riders = 8 Groups = 1
- 1 AVERY YOCHIM, FACTORY SUPERCROSSCANADA, COOMBS, BC
- 2 KIARA TIERCE, EUGENE, OR
- 3 CASH (SMASH) COLEMAN, SONIC BMX, PORT ANGELES, WA
- 4 AARON KINGSLIEN, LAKE TAPS, WA
- 5 HAILEY TREMEL, CRUPI CANADA, CALGARY, AB
- 6 BRODY MCLEAN, OSOYOOS, BC
- 7 GRAEME CAMPBELL, UFO/DOUBLECROSS, VICTORIA, BC
9-10 Mixed Open Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 RYENN CAPITANI, FACTORY CRUPI, VACAVILLE, CA
- 2 TRISTAN STOREY, OKOTOKS, AB
- 3 ATLEY CARSON, DKOI BIKES, AIRDRIE, AB
- 4 ASHTEN TERRY, OKOTOKS, AB
11-12 Mixed Open Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 "ULTRA" VIOLET CEJALVO, STAATS BICYCLES, SURREY, BC
- 2 ELLA VERMEIRE, FACTORY KUWAHARA, NEWCASTLE, WA
- 3 TEIGEN PASCUAL, SUPERCROSS CANADA, GARIBALDI HIGHLANDS, BC
- 4 KENNEDY DAWSON, GHY BIKES, SEATTLE, WA
15-16 Mixed Open Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 TY BENSON, RIDGE BROTHERS RACING, MOLALLA, OR
- 2 TAYLOUR HOWARD, FACTORY FREE AGENT / TANGENT, SPARKS, NV
- 3 JORDAN (MISS THANG) WILLIS, RIDERS PRO SHOP/TANGENT, PORTLAND, OR
- 4 NATALIE SCHMIDT, SUPERCROSSBMX.COM, WESTBANK, BC
- 5 ALIJAH SALAS, LDC CHALLENGE ELITE, SIMI VALLEY, CA
- 6 TYRESE MELANSON, RON'S TOWING, PRINCE GEORGE, BC
7-8 Open Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 OLIVER JACKSON, CALGARY, AB
- 2 TOBY YAKEL, PHANTOM DEVELOPMENT BMX, LONG BEACH, CA
- 3 MASON (OTTERPOP) CAMMACK, RIDER PRO SHOP/TANGENT, EUREKA, CA
- 4 GABRIEL TRERISE, BLACK BOX/BASIC/FLY, SHERWOOD, OR
- 5 TRUE BAILEY, BROTHERS BMX, BONNEY LAKE, WA
9-10 Open Total Riders = 12 Groups = 2
- 1 JOSHUA TRERISE, BLACK BOX/BASIC/FLY, SHERWOOD, OR
- 2 DIEGO "THE CANADIAN KID" CEJALVO, STAATS BICYCLES, SURREY, BC
- 3 JAYCE BARTLEY, FACTORY YESS, MILWAUKIE, OR
- 4 DYLAN NIEMEYER, REDMAN DEVO, ANTHEM, AZ
- 5 CARSON KOWASKI, CRANX, CALGARY, AB
- 6 DYLAN TREMEL, CRUPI CANADA, CALGARY, AB
- 7 JAXSIN VAUGHAN, CANADIAN BIKE SUPPLY, MERRITT, BC
- 8 RYAN RAYMONT, PENHOLD, AB
11-12 Open Total Riders = 8 Groups = 1
- 1 BRANDON YORK, NONE, LIVERMORE, CA
- 2 RILEY WEAVER, EUGENE, OR
- 3 TAYLOR SILVUS, NEWBERG, OR
- 4 CAMERON DUNHAM, ALCHEMY RACING, SNOHOMISH, WA
- 5 NICOLAS HAMMER, RED DEER, AB
- 6 HAYDEN BIRKLE, MT VERNON, WA
- 7 QUINN WEBBER, DIABLOS RACING YESS NEMA, NANAIMO, BC
13-14 Open Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 AIDAN WEBBER, DIABLOS RACING YESS NEMA, NANAIMO, BC
- 2 NOAH CRAMER, HYPER BODY ARMOUR, SPRINGFIELD, OR
- 3 JUSTIN HAILEY, BOX COMPONENTS/PROMAX, ORANGE, CA
- 4 DREW JOHNSON, FACTORY SUPERCROSSCANADA, NANAIMO, BC
- 5 ADAM HOSIE, MCKAY HLAVACEK,IMPACT, CALGARY, AB
- 6 CHASE BREEDEN, KUWAHARA BMX, PRINCE GEORGE, BC
15-16 Open Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 BENJAMIN LESLIE, FACTORY RIVAL RACING, NANAIMO, BC
- 2 RANDY HALLAM, OREM, UT
- 3 LUKAS FERGUSON, DIABLOS RACING YESS NEMA, WHITE ROCK, BC
- 4 DILLON BUTCHER, NANAIMO, BC
17-20 Open Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 HUNTER (WILDTHING) MCGILL, PURE FACTORY/ONYX, NANAIMO, BC
- 2 HAYDEN MECHIELSEN, FACTORY YESS, LANGLEY, BC
- 3 CHASE HARRISON, RED DEER, AB
- 4 DAVID MCCANCE, BALLISTIC BMX, SEATTLE, WA
10 & Under Girls Cruiser Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 SHELBY RICHARDSON, ICEE/ANDERSONS 209/SNAP, STOCKTON, CA
- 2 JANEL(CHUBBY CHEEKS) CHURCH, UFO/DOUBLECROSS, VICTORIA, BC
- 3 KYLIE (GLITCH) RICHARDSON, ICEE/ANDERSONS 209/SNAP, STOCKTON, CA
- 4 LAUREN CHURKO, NANAIMO, BC
11-12 Girls Cruiser Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 MADELYNN DESANTIS, HARO/PROMAX, SIMI VALLEY, CA
- 2 ALLY CHURKO, NANAIMO, BC
- 3 LACEY CLARK, BEND, OR
- 4 TIANNA FRETZ, DIABLOS/NEMA/YESS, PARKSVILLE, BC
15-16 Girls Cruiser Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 ALISON GRECHT, SSQUARED/ANSWER CANADA, PARKSVILLE, BC
- 2 KALI LEWIS, COB/FINDLAY, KINGMAN, AZ
- 3 ASHLYN MORROW, BLACK BOX/BASIC/FLY, COEUR D ALENE, ID
17-20 Women Cruiser Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 ALEASHA WIEBE, UFO BIKES, CUMBERLAND, BC
- 2 DESTINEE(THE INTERN) BOTCHAR, EXTREME TEAM, KAMLOOPS, BC
- 3 KAISHA FAGRIE, SALMON ARM, BC
31-35 Women Cruiser Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 ROMINA ALVA, CBS, RICHMOND, BC
- 2 ANGELA POTSKIN, FIRST STRAIGHT/YESS, MILL BAY, BC
- 3 JENNIFER MANSON, PRINCE GEORGE, BC
- 4 JANELLE ERWIN, NANAIMO, BC
41-45 Women Cruiser Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 LAURIE HARDING, SURREY, BC
- 2 GINA GODLEY, NANAIMO, BC
- 3 KAREN HEWIG, NEWBURY PARK, CA
- 4 TAMARA HALL, ALDERGROVE, BC
- 5 JEANNIE MANSELL, RICHMOND, BC
- 6 BEA LINDSAY-HAWKINS, LANGLEY TOP GUNS, LANGLEY, BC
7 & Under Cruiser Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 KASSIUS OWENS, DAD, BEND, OR
- 2 MADDEX YOCHIM, CBS, ERRINGTON, BC
- 3 ASHTON (FIREBALL) DUTY, BALLISTIC BMX, BONNEY LK, WA
- 4 JORDAN PADDOCK, CANADIAN BIKE SUPPLY, PARKSVILLE, BC
9 Cruiser Total Riders = 17 Groups = 3
- 1 KHARI DAWSON, GHY BIKES, SEATTLE, WA
- 2 JESSE LEPORE, LDC CHALLENGE ELITE, SIMI VALLEY, CA
- 3 BANYAN HOWELL, BEND, OR
- 4 LEVI HUVARD, FACTORY STAATS/CIARI, CAMARILLO, CA
- 5 BROGEN MATHIS, LDC FACTORY, PHOENIX, AZ
- 6 MIKE (THE BULLDOG) BRYANT, VANCOUVER, WA
- 7 AIDAN GALLEGOS, STAATS LONE WOLF, MERIDIAN, ID
- 8 KADEN (BAMBAM)LEWIS, COB/FINDLAY, KINGMAN, AZ
10 Cruiser Total Riders = 10 Groups = 2
- 1 JOHN HAYNES IV, BUSTOUT BMX, COEUR D ALENE, ID
- 2 KAI ALTENDORF, EVERETT, WA
- 3 COLIN MCELYEA, 100% GOGGLES, SCOTTSDALE, AZ
- 4 EVAN YARETZ, DIABLOS/YESS/NEMA, CUMBERLAND, BC
- 5 JAKE (THE SNAKE) ROBERTS, GRANTS PASS, OR
- 6 JORDAN HILL, DIRT DEMOZ, DELTA, BC
- 7 NOAH BOYKO, CORNERSTONE EXCAVATING, RED DEER, AB
- 8 JASON RHODES, WEST COAST BMXERS, CRESCENT CITY, CA
11 Cruiser Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 MIKKEL DEVORE, SPOKANE, WA
- 2 REED (SPEED REED) KAY, BALLISTIC BMX, DUPONT, WA
- 3 AIDEN GRECHT, SSQUARED/ANSWER CANADA, PARKSVILLE, BC
- 4 WILLIAM WELIKOKLAD, FACTORY STAATS/CIARI, RED DEER, AB
- 5 JOSHUA LOUDERMILK, FAITH DRIVEN RACING, SALEM, OR
12 Cruiser Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 JARREN (BIG TIME) ABEL, GRAHAM, WA
- 2 BRANDON DALY, NORTHWEST BMX, NORTH BEND, WA
- 3 (ROCK N ROLL) COLE MURRAY, RIDER'S PRO SHOP/TANGENT, ESCALON, CA
- 4 ERIC(CAPTAIN UNDERPANTS) HARRISON, KELOWNA, BC
- 5 TAYLOR HENDRICKSON, RRP BMX GATES, SNOHOMISH, WA
- 6 MASON MEININGER, LAWMAN BIKES, PASCO, WA
13 Cruiser Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 TYLER CACCIOLA, STAATS, CARMICHAEL, CA
- 2 JACOB ZOLL, NW HAVOC, SEATAC, WA
- 3 JOSH KIRKBY, GORDY'S BICYCLES, SCOTTSDALE, AZ
- 4 TYSIN WILLIAMS, BALLISTIC BMX, PORT ORCHARD, WA
- 5 EMMETT HANCOCK, KELOWNA, BC
- 6 KYLAR ZIOLA, BALLISTIC BMX, ALDERSGROVE, BC
15 Cruiser Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 (ACTION) JACKSON ELLIOTT, NEXT GEN/BICYCLES PLUS, GRANITE BAY, CA
- 2 NICKOLAS (NICK THE BRICK) ELLIOTT, NEXT GEN/BICYCLES PLUS, GRANITE BAY, CA
- 3 JARRED SIMMONS, BALLISTIC BMX, TACOMA, WA
- 4 BRANDON LOUDERMILK, FAITH DRIVEN RACING, SALEM, OR
- 5 TAYLOR FRETZ, CBS, PARKSVILLE, BC
- 6 (NUCLEAR)NICOLAS HARRISON, KELOWNA, BC
17-20 Cruiser Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 T J KIRK, RRP BMX GATES, EVERETT, WA
- 2 (STYLE) KYLE UNREIN, BALLISTIC BMX, LYNNWOOD, WA
- 3 KYLER ESMAY, THE BIKE MASTER, KENT, WA
- 4 DYLAN CHURCH, UFO/DOUBLECROSS, VICTORIA, BC
- 5 OWEN PATERA, LAWMAN BIKES, ORTING, WA
31-35 Cruiser Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 DAVID MCCANCE, BALLISTIC BMX, SEATTLE, WA
- 2 GRANT BRERETON-STILES, MAPLE RIDGE CYCLE, COQUITLAM, BC
- 3 CID MARTINEZ, VICTORIA, BC
- 4 RORY ENNIS, GHP CANADA, COQUITLAM, BC
36-40 Cruiser Total Riders = 11 Groups = 2
- 1 JAKE RUSSELL, LAWMAN BIKES, PUYALLUP, WA
- 2 DAVE ERWIN, ENVIRO RACING, NANAIMO, BC
- 3 BRENT HANCOCK, KELOWNA, BC
- 4 JAY RHODES, WEST COAST BMXERS, CRECSENT CITY, CA
- 5 JEFF CLARKE, SURREY, BC
- 6 JAY DURAN, BALLISTIC BMX, OMAK, WA
- 7 MIKE SMITH, NANAIMO, BC
- 8 NICOLAS RICHARD, VANCOUVER, BC
41-45 Cruiser Total Riders = 12 Groups = 2
- 1 WILLIAM JONES, YESS BMX, N VANCOUVER, BC
- 2 GERRY ERICKSON, BALLISTIC BMX, LANGLEY, BC
- 3 JASON WESSON, GHP CANADA, PITT MEADOWS, BC
- 4 CHRIS SPENCE, VERNON, BC
- 5 JOHN MAKSON, MILL BAY, BC
- 6 DAN (THE PIT BULL) BOUCH, KUWAHARA CANADA, SURREY, BC
- 7 LES STANYER, KAMLOOPS, BC
- 8 ANDREW TEMPLER, CUMBERLAND, BC
46-50 Cruiser Total Riders = 10 Groups = 2
- 1 KENT ELLIOTT, GRANITE BAY, CA
- 2 STEVE(X ME UP) CLARK, LAWMAN BIKES, BUCKLEY, WA
- 3 JEFF INGRAM, KELOWNA, BC
- 4 DARREN WILLIAMS, DW'S DELUX SAMMICHES, LETHBRIDGE, AB
- 5 DEAN BOTTERILL, KRAPPWEASEL, COLDSTREAM, BC
- 6 ANDY TIELEN, LANGLEY, BC
- 7 MIKE UNREIN, BALLISTIC BMX, LYNNWOOD, WA
- 8 JAYSON LOCKYER, KUWAHARA CANADA, LANGLEY, BC
51-55 Cruiser Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 DARREN SIMMONS, BALLISTIC BMX, TACOMA, WA
- 2 GEORGES KREUZKAMP, FACTORY YESS, WHITE ROCK, BC
- 3 DANNY (BIONIC MAN) BUSHNELL, THE BIKE MASTER, VANCOUVER, WA
61 & Over Cruiser Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 GREG (THE THRILL) MCGILL, NANAIMO, BC
- 2 RICH (SUSPENDER MAN) MUNDELL, THE BIKE MASTER, TACOMA, WA
- 3 TOM LESSARD, LANGLEY, BC
5 & Under Novice Total Riders = 16 Groups = 3
- 1 DRAKE RICHARDSON, BIRD ROCK BMXERS, LA JOLLA, CA
- 2 QUINN PARKER, BIRD ROCJ BMXERS, LA JOLLA, CA
- 3 JOSIAH KUHN, DOOM RIDERS, PRINCETON, BC
- 4 KAI MONTGOMERY, PEMBERTON, BC
- 5 JENNER SMITH, LAWMAN, TACOMA, WA
- 6 RYAN LEFTERUK, TOP GUNS, LANGLEY, BC
- 7 GAGE CARSON, DKOI BIKES, AIRDRIE, AB
- 8 BRADEN THOMAS, NANAIMO, BC
6 Novice Total Riders = 11 Groups = 2
- 1 VON RANDALL WHITE, ENVIRO RACING, NANAIMO, BC
- 2 NICOLAI MARTINEZ, UFO BICYCLES, VICTORIA, BC
- 3 KAEL MCLEAN, ABBOTSFORD, BC
- 4 MILLER CAMERON, LANGLEY, BC
- 5 MARSHALL ERWIN, ENVIRO RACING, NANAIMO, BC
- 6 KYLA THOMPSON, KELOWNA, BC
- 7 ALEXANDRA MCLEOD, SQUAMISH BMX, GARIBALDI HIGHLANDS, BC
- 8 ETHAN RICHMOND, NANAIMO, BC
7 Novice Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 LIAM SUTTON, DOUBLECROSS, SURREY, BC
- 2 SAM TIERNEY, PEMBERTON, BC
- 3 FINN SMITH, BELLINGHAM, WA
- 4 ANGUS HEYS, ENVIRO RACING, NANAIMO, BC
8 Novice Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 TRAVIS RICHMOND, NANAIMO, BC
- 2 BRADY SCOTT, MAPLE RIDGE, BC
- 3 ZEB ARAMBASICH, TIER, KELOWNA, BC
- 4 BRAXTON HAWTHORNE, KELOWNA, BC
10 Novice Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 JACOB GULENCHYN, MISSION, BC
- 2 DECLAN SCULLY, BURNABY, BC
- 3 JACK KNIGHT, CHILLIWACK, BC
11 Novice Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 COOPER MCLEAN, LANGLEY, BC
- 2 NATASHA ZILCOSKY, ABBOTSFORD, BC
- 3 KYLEIGH BOYLAN, CALGARY, AB
15 Novice Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 TIGERLILY NOBLE, MT CURRIE, BC
- 2 CURTIS LAMBERT, LANGLEY, BC
- 3 KAISHA SMITH, KELOWNA, BC
36-40 Novice Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 JAY RHODES, WEST COAST BMXERS, CRECSENT CITY, CA
- 2 BRENT HANCOCK, KELOWNA, BC
- 3 CLAYTON STOREY, OKOTOKS, AB
- 4 BARRY HIGHFIELD, LANGLEY, BC
46 & Over Novice Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 CRAIG ROBARTS, LANGLEY BMX, LANGLEY, BC
- 2 JACK ARNOLD STINSON, LYNWOOD, WA
- 3 STEVE WALL, VANDERHOOF, BC
5 & Under Intermediate Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 ALEXANDER BOOTH, NANAIMO, BC
- 2 DAMIEN COMEAU, AUSTIN BMX, SNOQUALMIE, WA
- 3 IAN SWANSON, DIABLOS/YESS/NEMA, NANAIMO, BC
- 4 TIMOTHY CLARKE, WEST KELOWNA, BC
- 5 MATTHEW LEBLOND, 1STR8 RACING, VICTORIA, BC
- 6 FINLEY MCHALE-BOULTER, DOUBLECROSS CANADA, LANGLEY, BC
6 Intermediate Total Riders = 10 Groups = 2
- 1 JACK CERNEY, COQUITLAM, BC
- 2 AUSTIN MAKSON, YESS BMX/1STR8 RACING, MILL BAY, BC
- 3 ANSON BEATTY, FAITH DRIVEN RACING, FOREST GROVE, OR
- 4 JAMES MCINTYRE, FVBALANCEBIKES.COM, LANGLEY, BC
- 5 COLTON MCHATTEN, DIRT DEMONZ, DELTA, BC
- 6 CODY MILLS, NANAIMO, BC
- 7 DANNY ZURESKI, SPAWN CYCLES, BELCARRA, BC
- 8 PAXTON ZORN, GRAND FORKS, BC
7 Intermediate Total Riders = 12 Groups = 2
- 1 JACOB SIEMENS, MAPLE RIDGE CYCLE, MAPLE RIDGE, BC
- 2 GRAEME CAMPBELL, UFO/DOUBLECROSS, VICTORIA, BC
- 3 ANTOINE LAGAN, YESS BMX/1STR8 RACING, VICTORIA, BC
- 4 LOGAN JOHNSON, SURREY, BC
- 5 GAVIN PARKINSON, UFO, VICTORIA, BC
- 6 CLAYTON DAVIES, VICTORIA, BC
- 7 GRADY MCINNES, LANGLEY, BC
- 8 MARQUEZ GONZALEZ, PENTICTON, BC
8 Intermediate Total Riders = 14 Groups = 2
- 1 DANE JEWETT, GARIBALDI HIGHLANDS, BC
- 2 GRIFFIN TULK, MOM AND DAD, BRACKENDALE, BC
- 3 CASH (SMASH) COLEMAN, SONIC BMX, PORT ANGELES, WA
- 4 AARON KINGSLIEN, LAKE TAPS, WA
- 5 ERIC TOWN, N VANCOUVER, BC
- 6 GAVIN BARON, GHP CANADA, COQUITLAM, BC
- 7 DEXTER WINTON, LANGLEY, BC
- 8 LUCAS ZILCOSKY, ABBOTSFORD, BC
9 Intermediate Total Riders = 8 Groups = 1
- 1 DYLAN GASCA, BUCKLEY, WA
- 2 SENNA JONES, N VANCOUVER, BC
- 3 JACK WELIKOKLAD, STAATS LONEWOLF, RED DEER, AB
- 4 TEEGAN (HITMAN) HALL, UFO, ALDER GROVE, BC
- 5 AUGUSTUS RODRIGUEZ, BELLINGHAM BMX, BELLINGHAM, WA
- 6 CONNOR BOHLMAN, NANAIMO, BC
- 7 SEBBY CHALMERS-OWEGA, ABBOTSFORD, BC
10 Intermediate Total Riders = 12 Groups = 2
- 1 BRADY HOWLETT, MAPLE RIDGE CYCLE, MAPLE RIDGE, BC
- 2 CHAYTON IWASIUK, LANGLEY, BC
- 3 TRISTAN STOREY, OKOTOKS, AB
- 4 ELI JENSEN, BELLINGHAM, WA
- 5 SAMI TEITZEL, PEMBERTON, BC
- 6 ALEXANDER TOWN, N VANCOUVER, BC
- 7 BLAKE KLASSEN, MERRITT, BC
- 8 COOPER DOUGLAS, N VANCOUVER, BC
11 Intermediate Total Riders = 9 Groups = 2
- 1 TYLER ROBINS, NORTH VANCOUVER, BC
- 2 ERIC DROTAR, SURREY, BC
- 3 DAYLEN LAKOVIC, PITT MEADOWS, BC
- 4 JADEN NGUYEN, DIABLOS RACING, BELLINGHAM, WA
- 5 BENNETT MURPHY, NANAIMO, BC
- 6 JACKSON BLOCK, KELOWNA, BC
- 7 COLE DANBY, DKOI ALBERTA TEAM, AIRDRIE, AB
- 8 TROY ROBARTS, DOUBLE CROSS, LANGLEY, BC
12 Intermediate Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 NICHOLAS HEYS, ENVIRO RACING, NANAIMO, BC
- 2 CHRISTOPHER BEATON, GARBANZO BIKE AND BEAN, PEMBERTON, BC
- 3 SETH ROSS, DICK BYL LAW CORPORATION, PRINCE GEORGE, BC
- 4 MARK SHIELDS, N VANCOUVER, BC
13 Intermediate Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 CORMIC MURPHY, NANAIMO, BC
- 2 TYRESE MELANSON, RON'S TOWING, PRINCE GEORGE, BC
- 3 KYLAR ZIOLA, BALLISTIC BMX, ALDERSGROVE, BC
- 4 COLWYN LEWIS, UFO, VICTORIA, BC
14 Intermediate Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 BRAYDEN (FREEZY) FRIESEN, VICTORIA, BC
- 2 RILEY MAY, DKOI, WATER VALLEY, AB
- 3 THERON TAYLOR, VICTORA, BC
- 4 ANDREW SHIELDS, N VANCOUVER, BC
15 Intermediate Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 TYLER JUNGERS, RIDE LIFE, MOSES LAKE, WA
- 2 RYAN KERNEY, CBS, NANAIMO, BC
- 3 ELI LINGREN, DOOM RIDERS, MONTE LAKE, BC
17-18 Intermediate Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 TY BENSON, RIDGE BROTHERS RACING, MOLALLA, OR
- 2 TY PREST, SCREAMING EAGLE CONTRACTING, PRINCE GEORGE, BC
- 3 JAKE SPENCE, KRAPPWEASEL/SKYRIDECYLE, VERNON, BC
36-40 Intermediate Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 DAVE ERWIN, ENVIRO RACING, NANAIMO, BC
- 2 TURNER MONTGOMERY, PEMBERTON, BC
- 3 DWAYNE WARK, 1STR8/YESS, VICTORIA, BC
41-45 Intermediate Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 SAM PELLIKAAN, MAS RACING, LANGLEY, BC
- 2 DAN (THE PIT BULL) BOUCH, KUWAHARA CANADA, SURREY, BC
- 3 IAN TIERNEY, MT CURRIE, BC
- 4 TONY TAYLOR, SURREY, BC
6 Girls Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 BRAILYN WEBSTER, SSQUARED ANSWER CANADA, FANNY BAY, BC
- 2 TIFFANY BROSIUS, UFO / DOUBLECROSS, VICTORIA, BC
- 3 PIPER GRAATEN, ENVIRO RACING, LANTZVILLE, BC
7 Girls Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 KAMRYN HOWLETT, MAPLE RIDGE CYCLE, MAPLE RIDGE, BC
- 2 PAIGE GALLEGOS, STAATS LONE WOLF, MERIDIAN, ID
- 3 TESS BAILEY, BROTHERS BMX, LAKE TAPPS, WA
8 Girls Total Riders = 9 Groups = 2
- 1 KYLIE (GLITCH) RICHARDSON, ICEE/ANDERSONS 209/SNAP, STOCKTON, CA
- 2 AVERY YOCHIM, FACTORY SUPERCROSSCANADA, COOMBS, BC
- 3 KAYLEE (SMILIN) CASE, REDNECK BMX, KENNEWICK, WA
- 4 KIARA TIERCE, EUGENE, OR
- 5 NICOLE MCLEOD, SQUAMISH BMX, GARIBALDI HIGHLANDS, BC
- 6 BRYNN SWANSON, DIABLOS/YESS/NEMA, NANAIMO, BC
- 7 EMILY BELL, NANOOSE BAY, BC
- 8 HAILEY TREMEL, CRUPI CANADA, CALGARY, AB
9 Girls Total Riders = 10 Groups = 2
- 1 SHELBY RICHARDSON, ICEE/ANDERSONS 209/SNAP, STOCKTON, CA
- 2 SYDNEY(GARAGE SALE) GARONZIK, LAWMAN BIKES, AUBURN, WA
- 3 ADAH GODLEY, DIABLOS, NANAIMO, BC
- 4 ROSALIE BEAUDOIN, ENVIRO RACING, NANAIMO, BC
- 5 CAITLYN LONEY, WRECKING CREW, KELOWNA, BC
- 6 TRINITY (BABY DOLL) HALL, UFO, LANGLEY, BC
- 7 BROOKE CAMERON, PRINCE GEORGE, BC
- 8 ALEXIS CRERAR, BIG COUNTRY OUTFITTERS, PRINCE GEORGE, BC
10 Girls Total Riders = 10 Groups = 2
- 1 RYENN CAPITANI, FACTORY CRUPI, VACAVILLE, CA
- 2 PEYTON YOCHIM, FACTORY SUPERCROSSCANADA, COOMBS, BC
- 3 JANEL(CHUBBY CHEEKS) CHURCH, UFO/DOUBLECROSS, VICTORIA, BC
- 4 ZOE MCHALE-BOULTER, DOUBLECROSS CANADA, LANGLEY, BC
- 5 KEIRA MURPHY, NANAIMO, BC
- 6 AUBREY(THE HURRICANE) RAYNER, SSQUARED, PARKSVILLE, BC
- 7 MAKAYLA BROSIUS, UFO / DOUBLECROSS, VICTORIA, BC
- 8 LAUREN CHURKO, NANAIMO, BC
11 Girls Total Riders = 8 Groups = 1
- 1 MADELYNN DESANTIS, HARO/PROMAX, SIMI VALLEY, CA
- 2 BRIANNA VALENTINE, LAWMAN BIKES, ROCHESTER, WA
- 3 TEIGEN PASCUAL, SUPERCROSS CANADA, GARIBALDI HIGHLANDS, BC
- 4 REIGHAN HILL, DIRT DEMOZ, DELTA, BC
- 5 HANNAH GREEN, DIABLOS RACING YESS NEMA, NANAIMO, BC
- 6 MACKENZIE CRERAR, BIG COUNTRY OUTFITTERS, PRINCE GEORGE, BC
- 7 TAYLOR COLEMAN, SONIC BMX, PORT ANGELES, WA
12 Girls Total Riders = 11 Groups = 2
- 1 "ULTRA" VIOLET CEJALVO, STAATS BICYCLES, SURREY, BC
- 2 ADICUS BIRD, SSQUARED/ANSWER CANADA, ROYSTON, BC
- 3 SIERRA ALTENDORF, ALCHEMY KUWAHARA, EVERETT, WA
- 4 ELLA VERMEIRE, FACTORY KUWAHARA, NEWCASTLE, WA
- 5 ALLY CHURKO, NANAIMO, BC
- 6 LACEY CLARK, BEND, OR
- 7 BAILEY GOLDSTONE, KORE, SQUAMISH, BC
- 8 KENNEDY DAWSON, GHY BIKES, SEATTLE, WA
13 Girls Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 ALIJAH SALAS, LDC CHALLENGE ELITE, SIMI VALLEY, CA
- 2 MAJA WOOLLEY, SQUAMISH, BC
- 3 KARSEN TIELEN, DOUBLECROSS, LANGLEY, BC
- 4 KYARA CHAMBERLAIN, CYCLEPATH/WRECKING CREW, KELOWNA, BC
14 Girls Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 KALI LEWIS, COB/FINDLAY, KINGMAN, AZ
- 2 ZOE STEFFEN, LAWMAN BIKES, BUCKLEY, WA
- 3 ASHLYN MORROW, BLACK BOX/BASIC/FLY, COEUR D ALENE, ID
15-16 Girls Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 TAYLOUR HOWARD, FACTORY FREE AGENT / TANGENT, SPARKS, NV
- 2 ANNA (THE ANIMAL) NORDYKE, FACTORY KUWAHARA, PUYALLUP, WA
- 3 ALISON GRECHT, SSQUARED/ANSWER CANADA, PARKSVILLE, BC
- 4 NATALIE SCHMIDT, SUPERCROSSBMX.COM, WESTBANK, BC
- 5 MACKENZIE MCHALE-BOULTER, DIABLOS RACING YESS NEMA, LANGLEY, BC
17-20 Women Total Riders = 8 Groups = 1
- 1 KIALANI HINES, PPAC / LAWMAN BIKES, SEATTLE, WA
- 2 MICHELLE BERTI, SSQUARED, NANAIMO, BC
- 3 ALEASHA WIEBE, UFO BIKES, CUMBERLAND, BC
- 4 DESTINEE(THE INTERN) BOTCHAR, EXTREME TEAM, KAMLOOPS, BC
- 5 JORDAN (MISS THANG) WILLIS, RIDERS PRO SHOP/TANGENT, PORTLAND, OR
- 6 ALANAH ERICKSON, LANGLEY, BC
- 7 KAISHA FAGRIE, SALMON ARM, BC
6 Expert Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 ASHTON (FIREBALL) DUTY, BALLISTIC BMX, BONNEY LK, WA
- 2 DALLEN BRERETON-STILES, MAPLE RIDGE CYCLE, COQUITLAM, BC
- 3 JORDAN PADDOCK, CANADIAN BIKE SUPPLY, PARKSVILLE, BC
7 Expert Total Riders = 9 Groups = 2
- 1 KASSIUS OWENS, DAD, BEND, OR
- 2 TORAN EDWARDS, VERNON, BC
- 3 WILL HUTTON, DELTA, BC
- 4 MADDEX YOCHIM, CBS, ERRINGTON, BC
- 5 JASPER ALTENDORF, ALCHEMY KUWAHARA, EVERETT, WA
- 6 ASHER JENSEN, FACTORY STAATS/CIARI, THOUSAND OAKS, CA
- 7 RYAN URBAN, NW HAVOC, SUMNER, WA
- 8 ISAAC PEDDLE, SONIC BMX, SAMMAMISH, WA
8 Expert Total Riders = 16 Groups = 3
- 1 SEAN DAY, BALLISTIC BMX, TACOMA, WA
- 2 MEKHI (SUPERFLY) EMERENINI, WRECKING CREW, KELOWNA, BC
- 3 JAGGER BUCY, AUSTIN ACES/ANSR/REDLINE, SNOQUALMIE, WA
- 4 JACK MACQUARRIE, DIRT DEMONS, DELTA, BC
- 5 OLIVER JACKSON, CALGARY, AB
- 6 TOBY YAKEL, PHANTOM DEVELOPMENT BMX, LONG BEACH, CA
- 7 LUKE SOWPAL, DIABLOS RACING, KAMLOOPS, BC
- 8 CADEN (CANNONBALL) YOUNG, LAWMAN BIKES, SEATTLE, WA
9 Expert Total Riders = 24 Groups = 4
- 1 JESSE LEPORE, LDC CHALLENGE ELITE, SIMI VALLEY, CA
- 2 KHARI DAWSON, GHY BIKES, SEATTLE, WA
- 3 RYAN RAYMONT, PENHOLD, AB
- 4 BANYAN HOWELL, BEND, OR
- 5 KADEN (BAMBAM)LEWIS, COB/FINDLAY, KINGMAN, AZ
- 6 MIKE (THE BULLDOG) BRYANT, VANCOUVER, WA
- 7 LEVI HUVARD, FACTORY STAATS/CIARI, CAMARILLO, CA
- 8 BROGEN MATHIS, LDC FACTORY, PHOENIX, AZ
10 Expert Total Riders = 25 Groups = 5
- 1 CALEB DOBIE, MAPLE RIDGE CYCLE, MAPLE RIDGE, BC
- 2 DIEGO "THE CANADIAN KID" CEJALVO, STAATS BICYCLES, SURREY, BC
- 3 JAYCE BARTLEY, FACTORY YESS, MILWAUKIE, OR
- 4 JOSHUA TRERISE, BLACK BOX/BASIC/FLY, SHERWOOD, OR
- 5 DYLAN TREMEL, CRUPI CANADA, CALGARY, AB
- 6 DYLAN NIEMEYER, REDMAN DEVO, ANTHEM, AZ
- 7 COLIN MCELYEA, 100% GOGGLES, SCOTTSDALE, AZ
- 8 JOHN HAYNES IV, BUSTOUT BMX, COEUR D ALENE, ID
11 Expert Total Riders = 20 Groups = 4
- 1 ETHAN (THE BULL) MOORE, LDC CHALLENGE ELITE, SCOTTSDALE, AZ
- 2 BRANDON YORK, NONE, LIVERMORE, CA
- 3 REED (SPEED REED) KAY, BALLISTIC BMX, DUPONT, WA
- 4 AIDEN GRECHT, SSQUARED/ANSWER CANADA, PARKSVILLE, BC
- 5 WILLIAM WELIKOKLAD, FACTORY STAATS/CIARI, RED DEER, AB
- 6 MIKKEL DEVORE, SPOKANE, WA
- 7 JOSHUA LOUDERMILK, FAITH DRIVEN RACING, SALEM, OR
- 8 LUKE JONES, L3J BMX, KAMLOOPS, BC
12 Expert Total Riders = 16 Groups = 3
- 1 TAYLOR HENDRICKSON, RRP BMX GATES, SNOHOMISH, WA
- 2 JARREN (BIG TIME) ABEL, GRAHAM, WA
- 3 JADEN DAHNERS, ALCHEMY KUWAHARA, SAMMAMISH, WA
- 4 JAKOB JEWETT, GARIBALDI HIGHLANDS, BC
- 5 JEREMY POPE, GARIBALDI HIGHLANDS, BC
- 6 TAYLOR SILVUS, NEWBERG, OR
- 7 BRANDON DALY, NORTHWEST BMX, NORTH BEND, WA
- 8 MASON MEININGER, LAWMAN BIKES, PASCO, WA
13 Expert Total Riders = 24 Groups = 4
- 1 TYLER CACCIOLA, STAATS, CARMICHAEL, CA
- 2 RYAN TOUGAS, FACTORY YESS, PITT MEADOWS, BC
- 3 GAVIN BOWERS, FACTORY SUPERCROSS, PORTLAND, OR
- 4 TYSIN WILLIAMS, BALLISTIC BMX, PORT ORCHARD, WA
- 5 JACOB ZOLL, NW HAVOC, SEATAC, WA
- 6 CADEN ZIEGLER, FACTORY STAATS/CIAR, CAMARILLO, CA
- 7 JOSHUA LOESCH, RRP BMX GATES, EUGENE, OR
- 8 LUCAS CRUZ, EVOLUTION BIKE SHOP, PEMBERTON, BC
14 Expert Total Riders = 11 Groups = 2
- 1 ZACHARY FRIER, FACTORY STAATS/CIARI, ABBOTSFORD, BC
- 2 AIDAN WEBBER, DIABLOS RACING YESS NEMA, NANAIMO, BC
- 3 NOAH CRAMER, HYPER BODY ARMOUR, SPRINGFIELD, OR
- 4 JUSTIN HAILEY, BOX COMPONENTS/PROMAX, ORANGE, CA
- 5 BRANDON LOUDERMILK, FAITH DRIVEN RACING, SALEM, OR
- 6 JAKE OLSON, BALLISTIC BMX, MARYSVILLE, WA
- 7 GAVIN ODRISCOLL, VICTORIA, BC
- 8 CHASE BREEDEN, KUWAHARA BMX, PRINCE GEORGE, BC
15 Expert Total Riders = 15 Groups = 3
- 1 BENJAMIN LESLIE, FACTORY RIVAL RACING, NANAIMO, BC
- 2 (ACTION) JACKSON ELLIOTT, NEXT GEN/BICYCLES PLUS, GRANITE BAY, CA
- 3 JARRED SIMMONS, BALLISTIC BMX, TACOMA, WA
- 4 TEEGAN CHAMBERLAIN, CYCLEPATH/WRECKING CREW, KELOWNA, BC
- 5 RANDY HALLAM, OREM, UT
- 6 LUKAS FERGUSON, DIABLOS RACING YESS NEMA, WHITE ROCK, BC
- 7 NICKOLAS (NICK THE BRICK) ELLIOTT, NEXT GEN/BICYCLES PLUS, GRANITE BAY, CA
- 8 ALEX STEEVES, BLACK BOX/BASIC/FLY, MEDFORD, OR
16 Expert Total Riders = 8 Groups = 1
- 1 BOBBY WORTH, FACTORY STAATS/CIARI, ABBOTSFORD, BC
- 2 MONROE (THE FLYING MONKEY) HUTTON, KUWAHARA CANADA, LANGLEY, BC
- 3 DUANE LYPHARDT, BALLISTIC BMX, LAKEWOOD, WA
- 4 BRAYDON TAYLOR, YESS BMX/1ST STRAIGHT RACING, VICTORIA, BC
- 5 DILLON BUTCHER, NANAIMO, BC
- 6 DYLAN MURPHY, NANAIMO, BC
- 7 MATTHEW (MATTDAWG) HOFF, RRP BMX GATES, ORTING, WA
17-18 Expert Total Riders = 13 Groups = 2
- 1 TAYLOR STEPHENS, REDMOND, OR
- 2 NATHAN MARTIN, STAATS FACTORY, FALKLAND, BC
- 3 (STYLE) KYLE UNREIN, BALLISTIC BMX, LYNNWOOD, WA
- 4 T J KIRK, RRP BMX GATES, EVERETT, WA
- 5 OWEN PATERA, LAWMAN BIKES, ORTING, WA
- 6 JAMES SEKORA, DOUBLECROSS BIKES, PENHOLD, AB
- 7 CURTIS GARLICK, RPM AUTOGLASS, NOVATO, CA
- 8 TREVOR HOWARD, BIG DAVES BMX, SPARKS, NV
19-27 Expert Total Riders = 10 Groups = 2
- 1 HUNTER (WILDTHING) MCGILL, PURE FACTORY/ONYX, NANAIMO, BC
- 2 JOE RASMUSSEN, DOUBLECROSS, LANGLEY, BC
- 3 HAYDEN MECHIELSEN, FACTORY YESS, LANGLEY, BC
- 4 ANDREW HICKEY, DOUBLECROSS/DOTFIT NUTRITION, NORTH VANCOUVER, BC
- 5 DUSTIN POSPOLITA, CANADIAN BIKE SUPPLY, LANGLEY, BC
- 6 DANIEL PELLIKAAN, CBS, LANGLEY, BC
- 7 MATTHEW HOSKIN, ARROWSMITH BIKES, NANAIMO, BC
- 8 STEVEN CREIGHTON, NANAIMO, BC
28-35 Expert Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 JASON ADAMS, RAD TORQUE SYSTEMS, ABBOTSFORD, BC
- 2 LEONARD KILGOUR, DKOI BIKES, KAMLOOPS, BC
- 3 DAVID MCCANCE, BALLISTIC BMX, SEATTLE, WA
36-40 Expert Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 JAKE RUSSELL, LAWMAN BIKES, PUYALLUP, WA
- 2 CORY BANKS, VERNON, BC
- 3 JACK DEYOUNG, G.H.Y. BIKES, SEATTLE, WA
41-45 Expert Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 GERRY ERICKSON, BALLISTIC BMX, LANGLEY, BC
- 2 WILLIAM JONES, YESS BMX, N VANCOUVER, BC
- 3 LES STANYER, KAMLOOPS, BC
46 & Over Expert Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 TROY DANIELS, FACTORY KUWAHARA, AUBURN, WA
- 2 GEORGES KREUZKAMP, FACTORY YESS, WHITE ROCK, BC
- 3 DARREN WILLIAMS, DW'S DELUX SAMMICHES, LETHBRIDGE, AB
- 4 DARREN SIMMONS, BALLISTIC BMX, TACOMA, WA