Standard Single Single
May 28, 2017
- Registration Begins: 9:30am
- Registration Ends: 10:30am
- Race Time: 11:00am
- Entry Fee: $$7 Full track $4 Run Bike $20 Family Cap CAD
- Description: Sign up: Balance bike & 1/2 trackers 9:30-10:30am Sign up:Full track 9:30-10:30am Race time 11am $4 balance bikes $7 per rider $20 per family of 3+
Race Results
Race Date: 2017-05-28
Rider Results
Rider Results
District / 4 Balance Bike / Bal. Bike
- ALEX DOREY
- KIRRA JAMIESON
- AUSTIN SINGLETON
- JACK MAGNUSSON
District / 3 Balance Bike / Bal. Bike
- DYLAN KOAT
- CALLUM GREGORIG
- WILLIAM HOLDEN
- LEXI LEGASSIE
- HARPER CLUBERTSON
- NOAH HARRON
- PARKER COTE
- RYKER NINAUS
- HUDSON LUTMAN
- WILL GONSALVES
- BEN RODLAND
- ISAAC KAUFFMAN
District / 1-2 Balance Bike / Bal. Bike
- LANDON MCLEAN
- MIA VANVUUREN
- CODY LEFTERUK
- JACK CHARRON
- EVERETT GREGORIG
- SIMON MAGNUSSON
- EMILY MARTIN
District / 21-30 Women Cruiser / Girls Cruiser
District / 46-50 Cruiser / Cruiser
- 1 MARK BERGMANN
- 2 DAN CLOSE
- 3 CHUCK PADGHAM
- MICHAEL B DEVLIN
District / 5 & Under Novice / Novice
- 1 KAYDEN SORGE
- 2 ZACK LEFTERUK
- 3 SAMUEL GEROW
- 4 ALLIE MCLEAN
- 5 BEN DEFREITAS
- 6 JONAH VANVUUREN
- AUBREY BOICE
District / 6 Novice / Novice
- 1 JACK GEROW
- 2 JACOB KUYVENHOVEN
- 3 CARTER VANDEKERKHOVE
- 4 MADDOX TAYLOR
- 5 ROBERT BAXTER
- 6 JOSEPH SINGLETON
- 7 TYLER DYBHAVN
- SPENCER BROLUND
District / 7 Novice / Novice
- 1 TAYTE BRYSON
- 2 GAVIN WATKINS
- 3 JACE TAYLOR
- KAYLA LAVIGNE
District / 8 Novice / Novice
- 1 LOGAN MITCHELL
- 2 ETHAN GONSALVES
- 3 THOMAS BROWNIE
- 4 TANNER CROSS
- BRAILEA BOICE
District / 5 & Under Intermediate / Inter
- 1 TANNER KINSELLA
- 2 MATTEO GAMBETTI
- 3 HUNTER LUTMAN
District / 7 Intermediate / Inter
- 1 LUCAS CLOSE
- 2 LIAM HARRON
- 3 RINTARO HIRO
- RYAN LEFTERUK
District / 9 Intermediate / Inter
- 1 EVAN CLOSE
- 2 CARTER MCGREGOR
- 3 COLTON VANDEKERKHOVE
District / 10 Intermediate / Inter
- 1 ARI BERGMANN
- 2 ETHAN WOOD
- 3 DEVIN BASARABA
District / 13 Intermediate / Inter
- 1 PARKER WYNNE
- 2 ZOE MCHALE-BOULTER
- 3 TROY ROBARTS
- FIN BERGMANN
District / 15 Intermediate / Inter
- 1 JADEN NGUYEN
- 2 JEREMY SCOFFINS
- 3 DANTE TRUDEL
District / 36-40 Intermediate / Inter
- 1 LOGAN JONES
- 2 JACOB LOCKYER
- 3 PETER KUYVENHOVEN
District / 46 & Over Intermediate / Inter
- 1 RAYMOND ONG
- 2 CRAIG ROBARTS
- 3 DAN CLOSE
- 4 SAM PELLIKAAN
- JAMES LUTMAN
District / 8 Expert / Expert
- 1 JAMES A MCINTYRE
- 2 FINLEY MCHALE-BOULTER
- 3 JENSON MCGREGOR
Social