Standard Single Single
April 08, 2017
- Registration Begins: 2:00 PM
- Registration Ends: 3:00 PM
- Race Time: ASAP
- Entry Fee: $16.00 USD
- Description: It's Saturday Racing Action at Rum River BMX! Ask about our multi rider/multi class discounts! Remember spectators always watch for free! Sign ups 2-3pm - racing to follow.
Race Results
Race Date: 2017-04-08
Rider Results
Rider Results
District / 4 Balance Bike / Bal. Bike
- 1 JESSA FOX
- 2 EVELYN BROWN
- 3 Not a Current Member
District / 3 Balance Bike / Bal. Bike
- 1 EVELYN LAPP
- 2 MCKENNZIE BURKS
- 3 LEVI BURKS
District / 13-14 Girls Cruiser / Girls Cruiser
- 1 AVERY CHARTRAND
- 2 SHEILA KAUPPI
- 3 AVERI CONZEMIUS
- BRIANNA COLLISON
District / 7 & Under Cruiser / Cruiser
- 1 ACE LAACK
- 2 HENRY LENERS
- 3 TYLER GAGE
District / 10 Cruiser / Cruiser
- 1 BRYCE BLUMER
- 2 MATTHEW PETERSON
- 3 CAMERON GAGE
- 4 JOHNNY SULLIVAN JR
- 5 JOSHUA JOHNSON
- 6 DEREK KLEIN
- 7 JUSTIN LANGE
- KASEY CONLEY
District / 12 Cruiser / Cruiser
- 1 KIAN GRABINSKI
- 2 ANDREW GARDING
- 3 CHARLIE HOFFMAN
- EVAN MEIER
District / 13 Cruiser / Cruiser
- 1 MARSHALL PETERSON
- 2 DAUNTE SELLERS
- 3 BRETT BUCKMAN
District / 26-30 Cruiser / Cruiser
- 1 AARON MULDER
- 2 DYLAN HILL
- 3 ROSS LAPP
- DAN COLLISON
District / 46-50 Cruiser / Cruiser
District / 5 & Under Novice / Novice
- 1 NICHOLAS IVERSON
- 2 DOUGLAS TRAUT
- 3 LUCAS EMLY
- 4 CHASE OEFFLING
- 5 CADE ESPERSEN
- FLYNN JENSEN
District / 6 Novice / Novice
- 1 MICHAEL SKINNER
- 2 PEYTON TSCHAKERT
- 3 JETT BEAUDRY
- BROCK FIX
District / 7 Novice / Novice
- 1 MAX SCHAFFHAUSEN
- 2 BRYCE SAMPSON
- 3 JORJA BRYENTON
District / 8 Novice / Novice
- 1 THOMAS IVERSON
- 2 MASON SMITH
- 3 BRANDT OEFFLING
- EISSAC BURTON
District / 10 Novice / Novice
- 1 WYATT ROSE
- 2 MICHAEL HARRIS
- 3 AIDEN MCDONOUGH
District / 11 Novice / Novice
- 1 TRISTEN OELRICH
- 2 KAIDEN KACALEK
- 3 ABIGAIL LA BREC
District / 12 Novice / Novice
- 1 ELLA FIELDS
- 2 JOHN JONES
- 3 WESTON COKLAS
District / 15 Novice / Novice
- 1 DANIEL BICKMAN
- 2 LEAH STROMGREN
- 3 RYAN BURKS
District / 19-27 Novice / Novice
- 1 MICHAEL COTTEW
- 2 AUSTIN TUFTE
- 3 CAITLYN LILJEDAHL
- KYLE MULVANY
District / 6 Intermediate / Inter
District / 7 Intermediate / Inter
- 1 JACOB LANGE
- 2 RYLAN BERLINQUETTE
- 3 JAMES HAMPTON
District / 9 Intermediate / Inter
- 1 DAKOTA WARNO
- 2 LAYNE BROWN
- 3 WYATT KAUPPI
- 4 AUSTIN KRUSE
- MASON GUSTAFSON
District / 10 Intermediate / Inter
- 1 COEN COLLISON
- 2 JOHNNY SULLIVAN JR
- 3 JUSTIN LANGE
- LANDON SCOTT
District / 13 Intermediate / Inter
- 1 ETHAN CHARTRAND
- 2 MARCUS MOORE
- 3 KEATON FAYETTE
- MASON LA BREC
District / 14 Intermediate / Inter
- 1 AYDEN HULTMAN
- 2 COLLIN WILSON
- 3 COOPER TEMME
District / 17-18 Intermediate / Inter
- 1 JAMEN JOHNSON
- 2 ANDY PALMER
- 3 JAMES HELMS
- CODY ADAMS
- MIKAELA GUSTAFSON
District / 28-35 Intermediate / Inter
- 1 ROBERT LAACK
- 2 TJ VITA
- 3 SHEILA KAUPPI
- MICHAEL BURKS
District / 36-40 Intermediate / Inter
- 1 JACOB WENZLAFF
- 2 ANTHONY LINZEY
- 3 ROB VONHOLZEN
District / 46 & Over Intermediate / Inter
- 1 TODD WILSON
- 2 SAM HAUGEN
- 3 TODD D PEIFER
- SCOTT CONLEY
District / 6 Girls / Girls
- 1 JENNAVECIA KLEMZ
- 2 ISABELLA STEVENS
- 3 ABIGAIL STEVENS
District / 7 Girls / Girls
- 1 NORA WILLMERT
- 2 BAILEY MORRISON
- 3 LILI VONHOLZEN
- MINNA ADKINS
District / 10 Girls / Girls
- 1 AVERY CHARTRAND
- 2 SOPHIA JOHNSON
- 3 AVERI CONZEMIUS
- 4 BROOKE STEVENS
- 5 EMILY HAUGEN
- MADDISON GUSTAFSON
District / 12 Girls / Girls
- 1 ALEXANDRA HILL
- 2 MEGAN TOSSETT
- 3 KALI STREETER
- 4 KATELYNN KOVARIK
- NORA CONLEY
District / 6 Expert / Expert
- 1 HENRY LENERS
- 2 ACE LAACK
- 3 MASON CONZEMIUS
- TYLER GAGE
District / 8 Expert / Expert
District / 9 Expert / Expert
- 1 COLE FREDERICK
- 2 JASON LINVILLE
- 3 RYAN MERCHLEWITZ
- 4 ALEXANDER HOFFMAN
- 5 DALE BYLUND
- CAID VITA
District / 10 Expert / Expert
- 1 BRYCE BLUMER
- 2 DEREK KLEIN
- 3 JOSHUA JOHNSON
- 4 RILEY TEMME
- 5 ALEX ROBINSON
- 6 CAMERON GAGE
- 7 CALEB CARLSON
- 8 ELLIOT LENERS
- MATTHEW PETERSON
District / 11 Expert / Expert
- 1 KIAN GRABINSKI
- 2 ANDREW GARDING
- 3 HUNTER GRUBA
- 4 ROY GOODIN
- BRAYCEN JOHNSON
District / 12 Expert / Expert
- 1 JOE WILLMERT
- 2 LOGAN BENDISKE
- 3 EVAN MEIER
- CHARLIE HOFFMAN
District / 13 Expert / Expert
- 1 ZADEN FITZSIMONDS
- 2 MARSHALL PETERSON
- 3 DAUNTE SELLERS
- 4 BRETT BUCKMAN
- 5 WESLEY KAUPPI
- CYRUS LINZEY
District / 15 Expert / Expert
- 1 JAMES PLUMMER
- 2 BLAKE DEVINE
- 3 ELLIOTT SCHOO
- 4 BRAEDEN ERICSSON
- 5 WYATT KOVARIK
- 6 AARON MULDER
- 7 ELMAR ARNOLD
- DONOVAN MONETTE
District / 17-18 Expert / Expert
- 1 JACOB KAUL
- 2 BODIE FITZSIMONDS
- 3 CALEB WOOD
- MAX NEUMANN
Social