Menu
Powered By: Usabmx_2018_sticky

Rad__2__mxw350_mxh180_e0

Contact Us
Rad Canyon BMX Map

Location:
5200 W 9800 S
West Jordan UT 84081
View Map | Get Directions

Track Operator:
Steve Wagner
801-803-1900
Raquel Wagner
801-803-1900
Swagner3@wm.com

Track Image

Standard Single

September 02, 2010


Race Results

Race Date: 2010-09-02

Rider Results

Rider Results

District / 36-40 / Cruiser

District / 5 & Under / Novice

  • 1 JAXON BALES
  • 2 BRAYDEN APPLEGATE
  • 3 TY WARNICK
  • 4 JUSTICE RUTLEDGE
  • 5 BRIGGS RUF
  • 6 JESSE KNIGHT
  • 7 KEVIN LITTLEFAIR
  • 8 KATEY BROWN
  • DAKOTA HUSBAND
  • AUSTIN HASNA

District / 6 / Novice

  • 1 MASON RUIZ
  • 2 QUENTON ANDROES
  • 3 BRAYDEN LEPPANEN
  • 4 TRAEVON SILVER
  • 5 PARKER MILLER
  • 6 JACK TURCSANSKI
  • CARSON HOWARD

District / 7 / Novice

  • 1 KEATON CERVINSKI
  • 2 JARED WILSON
  • 3 JASE ARGYLE
  • 4 DYLAN RAINEY
  • 5 NATHAN SOLOMON
  • 6 JAXSON SMART
  • 7 PORTER NIXON
  • TREVER RUNYAN

District / 8 / Novice

  • 1 JAMES CULBERTSON
  • 2 NICKOLAS STEVENS
  • 3 BRAIDEN BENAVIDEZ
  • 4 JORDIN JONES
  • 5 JUSTIN PETERSON
  • DILLON STUMP

District / 9 / Novice

  • 1 CARSON SCHREIBER
  • 2 DRAKE DASTRUP
  • 3 JACKSON HOWARD
  • 4 TAYSON WILSON
  • 5 JADEN UNTHANK
  • 6 EMILY BROWN
  • 7 DYLAN TREICHEL
  • 8 SHERIDAN BARTON
  • MEREK STOKES-FREEMAN
  • ASHTON BAKER

District / 10 / Novice

  • 1 LIAM VENTER
  • 2 KADEN POWELL
  • 3 HUNTER SMART
  • 4 HADEN BUTLER
  • 5 RYAN LOVE

District / 11 / Novice

  • 1 JACK KOPELSON
  • 2 ASHTON LAMB
  • 3 ZAYDE TUTTLE
  • 4 JAYMER HOLLINGSHEAD
  • 5 CAMERON GOLUB
  • 6 LEXI STEVENS
  • 7 ANGEL COLEBROOK
  • TOMMY BROWN

District / 12 / Novice

  • 1 MITCH HALL
  • 2 TAYA RUNYAN
  • 3 CHASE KENEMORE
  • 4 CADEN ANDREWS
  • 5 CARRICK KENEMORE
  • 6 AKASHA STOKES

District / 13 / Novice

  • 1 NATASHA PETERSON
  • 2 NICHOLAS SCHREIBER
  • 3 JAYDEN PARK
  • 4 MACKENZIE MORGAN
  • WYATT YOUNG

District / 14 / Novice

  • 1 ANTONIO HUFF
  • 2 KYLE GRIFFIN
  • 3 DAVEN LAMB
  • 4 DEREK UNTHANK
  • 5 LEVI HOLLADAY

District / 28-35 / Novice

  • 1 MICKEY VRIENS
  • 2 SEAGRAM RIDDLE
  • 3 CURTIS BARTON
  • 4 JACOB STEIGER
  • 5 JASON STILES
  • 6 TONY HUFF
  • 7 PAUL SCHREIBER
  • 8 BRIAN NIELSEN
  • JASON MCCAULEY
  • STEVE RUF

District / 6 / Intermediate

District / 8 / Intermediate

  • 1 BRACKEN EVERSON
  • 2 CREW SMITHSON
  • 3 ETHAN BOURNE
  • 4 GAVIN DYMOND
  • 5 KEEGAN STEIGER
  • 6 SAM GALATI
  • 7 PETE GATES
  • 8 PRESTON LARSON
  • COLTON THOMAS
  • JACOB BAKER

District / 9 / Intermediate

  • 1 CARSON STECK
  • 2 LOGAN MCPHIE
  • 3 EMIRIE STILES
  • BRONSON FRAME

District / 10 / Intermediate

  • 1 TAVEN GLEED
  • 2 CAISTON SCHOLES
  • 3 PARKER WACHTER
  • 4 IAN JOHNSON
  • ROBBY NIXON

District / 11 / Intermediate

  • 1 CASON SEALANDER
  • 2 DALTON DAY
  • 3 MCKENIZE HANSEN
  • 4 COLBY JORGENSEN
  • 5 JACOB AXTELL
  • BRANDON OLSON

District / 13 / Intermediate

  • 1 DANNY DOPPELT
  • 2 BRAYDEN HATCH
  • 3 NICK ULIBARRI

District / 16 / Intermediate

District / 17-18 / Intermediate

  • 1 CAMERON OLSON
  • 2 JAMES KIRKLOW
  • 3 CHAD FRANKLIN
  • TAYLOR TAUL

District / 28-35 / Intermediate

  • 1 Not a Current Member
  • 2 DAVID COTE
  • 3 TONY LEMON
  • 4 GREG BAUMGART
  • 5 BILLY SCHULER
  • 6 JOHN EWELL
  • 7 BEN DYMOND
  • 8 JACOB PERRY
  • BRODY BERLING

District / 7 / Girls

  • 1 ALIYAH BERINGER
  • 2 DAISHA SMITH
  • 3 KALI SOTELO

District / 8 / Expert

District / 10 / Expert

  • 1 MAX SHEPHERD
  • 2 DEVIN JONES
  • 3 HUNTER TAYLOR

District / 11 / Expert

District / 13 / Expert

  • 1 JACOB JOHANSEN
  • 2 TYLER BAKER
  • 3 NICK ALLEN
  • 4 DAMIAN DYMOND
  • TYLER COTE

District / 15 / Expert

  • 1 ZACHARY JIMENEZ
  • 2 JORDAN WILSON
  • 3 KOLIN POWELL
  • 4 B J MCKINLAY
  • DEVIN HUSBAND

District / 28-35 / Expert

  • 1 KRIS PARK
  • 2 RYAN O'MEARA
  • 3 DAVID PARK

District / 31-35 Girls / Cruiser

  • 1 ADDIE STEWART
  • 2 ADRIANNE ANDERSON
  • 3 KRYSTLE EBERSOLE
  • 4 JAIME HUFF
  • WINA STURGEON

Sponsors