Menu
Powered By: Usabmx_2018_sticky

Fn_bmx_logo_mxw350_mxh180_e0

Contact Us
Far North BMX Map

Location:
Kiana St & 19th Ave
Fairbanks AK 99709
View Map | Get Directions

Track Operator:
Paulette Buth
907-460-1277
Joel Buth
907-460-1166
[email protected]

Track Image

State Race Double

June 23, 2021


  • Registration Begins: 6:00PM
  • Registration Ends: 6:45PM
  • Race Time: ASAP
  • Entry Fee: $20.00 USD
  • There is no description for this race.

Race Results

Race Date: 2021-06-23

Rider Results

Rider Results

State Championship / 10 Novice / Novice

State Championship / 11 Novice / Novice

  • 1 JOSHUA HILTUNEN
  • 2 BENJAMIN ALTAMIRANO
  • 3 JARED LADD
  • CALEB MARTZ

State Championship / 12 Intermediate / Inter

State Championship / 12 Novice / Novice

State Championship / 13 Novice / Novice

  • 1 DAEGON MACMILLAN
  • 2 DANIEL BERGSTROM
  • 3 BRAYDEN KINCHEN
  • 4 JOHNATHAN FREE
  • 5 AARON MILLER
  • WILLIAM MINGUS

State Championship / 14 Intermediate / Inter

State Championship / 15-16 Girls Cruiser / Girls Cruiser

  • 1 ELLIE BUTH
  • 2 KRISTY MILLER
  • 3 CLAIRICE STEWART

State Championship / 15 Intermediate / Inter

State Championship / 16 Cruiser / Cruiser

State Championship / 17-20 Intermediate / Inter

State Championship / 3 Balance Bike / Bal. Bike

  • 1 WAYLON FOSTER
  • 2 SEBASTIAN ALTAMIRANO
  • 3 TRINITY SPENCER

State Championship / 41-45 Women Cruiser / Girls Cruiser

  • 1 PAULETTE BUTH
  • 2 TRACYANN GEORGE
  • 3 TAMMY QUALLEY
  • KAREN MILLER

State Championship / 46-50 Cruiser / Cruiser

State Championship / 46-50 Novice / Novice

State Championship / 5 & Over Balance Bike / Bal. Bike

  • 1 ATHENA GAUMER
  • 2 HENRY FLESHMAN

State Championship / 5 & Under Novice / Novice

  • 1 NICHOLAS CORY
  • 2 FYNN FLAHARTY
  • 3 THOMAS STEWART

State Championship / 7 Novice / Novice

  • 1 OLIVER BREWER
  • 2 SOPHIA ALT
  • 3 CARTER KOKRINE
  • 4 GEORGE MOUNTAIN
  • 5 SONJA RICHARDS
  • JACE SPENCER

State Championship / 8 Novice / Novice

  • 1 MATTHEW HAYS
  • 2 WYATT MINGUS
  • 3 DOUGLAS STEWART
  • 4 GRADY MACMILLAN
  • 5 GLACIER KUIPER
  • 6 COVINGTON FLESHMAN
  • 7 EEVY FLAHARTY
  • ANDREW MILLER

State Championship / 9 Intermediate / Inter

  • 1 LIAM HOLLINGSWORTH
  • 2 JAX BAILEY
  • 3 DALTON HIGHAM
  • LIAM BREWER

State Championship / 9 Novice / Novice

  • 1 DUSTIN CULLEN
  • 2 CASSIUS ALTAMIRANO
  • 3 TALON NEEL
  • 4 GRAYSON HAINES
  • 5 KEIRRA SPENCER
  • 6 BROOKE BABCOCK
  • 7 HOLLEY HILTUNEN
  • 8 JACOB FREDERICKSEN
  • STELLA CLARK

Sponsors