Menu
Powered By: Usabmx_2018_sticky

Walworth_county_indoor_bmx_lgoo_350x100_mxw350_mxh180_e0

Contact Us
Walworth County Indoor BMX Map

Location:
411 E. Court Street
Elkhorn WI 53121
View Map | Get Directions

Track Operator:
Charlie Jahnke
262-844-7788
charlie@throdwn.com

Track Image

Standard Double

January 26, 2008


Local Race

Race Results

Race Date: 2008-01-26

Rider Results

Rider Results

District / 10 / Cruiser

  • 1 JUSTIN RICHMOND
  • 2 CHASE PAUZA
  • 3 JACOB SZYMANSKI
  • 4 JACOB HELLENBRAND
  • 5 THOR BUCHANAN
  • GAVIN DECKER

District / 13 / Cruiser

  • 1 DAN TRITZ
  • 2 ALAN STRUNA
  • 3 BRANDON CESLOK
  • 4 NATHAN LABECKI
  • 5 BRIAN WOBBEMA
  • 6 JORDAN GRIDER
  • TREVOR ROCHEFORT
  • KAYLIN SANSONE

District / 21-25 / Cruiser

  • 1 TODD LEWIS-SMITH
  • 2 BRANDON ROTH
  • 3 BRIAN ROTH
  • 4 PATRICK AUSTIN
  • 5 BRANDON LAING
  • TRAVIS ARRINGTON

District / 36-40 / Cruiser

District / 41-45 / Cruiser

  • 1 BRYAN DICKERSON
  • 2 ED MORRIS
  • 3 TODD ZIMMERMAN
  • 4 JAY LABECKI
  • 5 RICHARD DESCHLER
  • BRIAN WOODS

District / 6 / Novice

  • 1 TYLER WEISHAAR
  • 2 JULIAN DIXON
  • 3 BAILEY DOSIO
  • 4 KODY SCHEIDER
  • 5 JUSTIN ALLEN
  • 6 MAX SCHMITT
  • MATTHEW MOREY

District / 7 / Novice

  • 1 GARRETT KLUTH
  • 2 GAIGE ALLEN
  • 3 DON WELBOURN

District / 8 / Novice

  • 1 Not a Current Member
  • 2 BRENDAN MANRY
  • 3 ETHAN SMITH
  • 4 BRITTANY BRZEZINSKI
  • 5 MIRANDA KOTH
  • 6 DAVID SMITH
  • BALEIGH ALLEN

District / 10 / Novice

  • 1 ALEC GARRISON
  • 2 AARON KONKOL
  • 3 DELANEY ALLEN
  • 4 RACHEL BAUER
  • 5 SAMANTHA BRZEZINSKI
  • 6 ANDREW HOFFMAN
  • 7 ANGELO ARNOLD
  • CODIE LEWANDOWSKI

District / 13 / Novice

  • 1 ANTHONY BRZEZINSKI
  • 2 Not a Current Member
  • 3 MICHAEL SMITH

District / 14 / Novice

  • 1 Not a Current Member
  • 2 CHRISTOPHER WIPIJEWSKI
  • 3 Not a Current Member
  • 4 NATE BOOTH
  • CAMERON BRUEGGEMAN

District / 16 / Novice

  • 1 CODY BAKER
  • 2 SAMUEL FINCH
  • 3 ANDREW WIPIJEWSKI

District / 28-35 / Novice

District / 6 / Intermediate

  • 1 NATHAN DAVIDS
  • 2 EDDIE BAUER
  • 3 Not a Current Member
  • 4 BRANDON REDIESKE
  • 5 TANNER SMITH
  • EVAN ADEN

District / 7 / Intermediate

  • 1 ALEX GARCIA
  • 2 TRACE OBREGON
  • 3 ZANE MENCHESKI
  • 4 CAMERON CAREY
  • DYLYNN LAWSON

District / 8 / Intermediate

District / 9 / Intermediate

  • 1 ZACHARY SULLIVAN
  • 2 DAMIEN LAWSON
  • 3 ZACHARY HODGSON
  • Not a Current Member

District / 10 / Intermediate

  • 1 KASEN VANOOYEN
  • 2 JACOB HELLENBRAND
  • 3 SEAN ENGELBRECHT
  • 4 DYLAN SCHLAFER
  • GAVIN DECKER

District / 11 / Intermediate

  • 1 JORDAN HODGSON
  • 2 DILLON KOLINSKI
  • 3 VINCENT WEDIGE

District / 12 / Intermediate

  • 1 JUSTIN GAEDTKE-SCHWARTZ
  • 2 JORDAN GRIDER
  • 3 TYLER NORTON

District / 14 / Intermediate

  • 1 ERIC HAHN
  • 2 SETH ENGELBRECHT
  • 3 TREVOR ROCHEFORT
  • SKYLAR LEMONS

District / 16 / Intermediate

  • 1 MICHAEL MURPHY
  • 2 DUSTY HEYLMANN
  • 3 CHRISTOPHER SCHEIDER
  • 4 DEVIN GAEDTKE-SCHWARTZ
  • 5 STEPHAN MORRIS
  • ZACH ATHA

District / 17-18 / Intermediate

  • 1 KEVIN SHAW
  • 2 DANA MITTELSTADT
  • 3 Not a Current Member
  • RYAN LYNCH

District / 28-35 / Intermediate

  • 1 CHRIS BRATZ
  • 2 TODD LEWIS-SMITH
  • 3 TRAVIS ARRINGTON
  • 4 GREG SCHWARTZ
  • 5 DAN BLINK
  • 6 BRAD BRANDT
  • 7 JIM MOREY
  • BRIAN DAVIDS

District / 9 / Girls

  • 1 SKYLAR SCHNEIDER
  • 2 MATTIE PUSATERI
  • 3 MCKAYLLA OROURKE

District / 12 / Girls

  • 1 Not a Current Member
  • 2 MIKENNA KOTH
  • 3 MEAGAN PRITCHARD
  • SHANNON PRITCHARD

District / 13 / Girls

  • 1 DESIREE ROEDER
  • 2 KAYLIN SANSONE
  • 3 JESSICA STENSBERG
  • OLIVIA BEAN

District / 14 / Girls

  • 1 PATTY OLEINIK
  • 2 SAMANTHA BRUNGART
  • 3 HAILEY DICKERSON
  • ERIN LARSON

District / 16 / Girls

  • 1 Not a Current Member
  • 2 BRITTANY GRIDER
  • 3 TAYLOR SYRON

District / 9 / Expert

District / 10 / Expert

  • 1 JUSTIN RICHMOND
  • 2 DRAKE PUSATERI
  • 3 CHASE PAUZA

District / 11 / Expert

  • 1 SCOTT SULLIVAN
  • 2 TONY LARSON
  • 3 JADEN VANOOYEN
  • ASHTON RUTHERFORD

District / 13 / Expert

  • 1 JONATHAN RAPP
  • 2 ALAN STRUNA
  • 3 DAN TRITZ
  • 4 COTY SKINNER
  • 5 KOMMANCHE JORDAN
  • 6 BRANDON CESLOK
  • 7 RYLEY NEWBERRY
  • 8 JON EYMER
  • BRIAN WOBBEMA
  • Not a Current Member
  • JACOB HINZPETER
  • AUSTIN NEWBERRY

District / 15 / Expert

  • 1 LEVI OCONNOR
  • 2 MATHEW EYMER
  • 3 BRAD OLSON
  • 4 STEFAN FAHY
  • 5 BRANDON BARRIGAS
  • 6 PATRICK FOTI
  • Not a Current Member

District / 16 / Expert

  • 1 JEREMIAH RICE
  • 2 SPENCER BEAN
  • 3 ANTHONY DATTILO

District / 17-18 / Expert

  • 1 SHANE SCHMITZ
  • 2 KEVEN DENTINGER
  • 3 PATRICK AUSTIN

District / 19-27 / Expert

  • 1 BRANDON LAING
  • 2 Not a Current Member
  • 3 JEREMIAH NEUWIRTH

District / 28-35 / Expert

  • 1 FRED YANKE
  • 2 BRYAN DICKERSON
  • 3 JOSHUA COPLAN

District / 11-13 Girls / Cruiser

  • 1 KAYLIN SANSONE
  • 2 MIKENNA KOTH
  • 3 MEAGAN PRITCHARD

District / 14-16 Girls / Cruiser

  • 1 SAMANTHA BRUNGART
  • 2 BRITTANY GRIDER
  • 3 PATTY OLEINIK

District / 21-25 Girls / Cruiser

  • 1 SAMANTHA SCHNEIDER
  • 2 MEGAN LAING
  • 3 ROXANNE SCHNEIDER
Sign-Up to Become a Volunteer!

We need your help! Successful BMX programs are the result of a strong volunteer base. Be a part of something special and help make a difference in the lives of the kids & families at your local track.

Please choose one or more volunteer positions: