Menu
Powered By: Usabmx_2018_sticky

Walworth_county_indoor_bmx_lgoo_350x100_mxw350_mxh180_e0

Contact Us
Walworth County Indoor BMX Map

Location:
411 E. Court Street
Elkhorn WI 53121
View Map | Get Directions

Track Operator:
Charlie Jahnke
262-844-7788
charlie@throdwn.com

Track Image

Warnicke Double

March 16, 2014


  • Registration Begins: 10:00 AM
  • Registration Ends: 12:00 PM
  • Race Time: ASAP
  • Entry Fee: 20

There is no description for this race.

Race Results

Race Date: 2014-03-16

Rider Results

Rider Results

District / 9 / Cruiser

  • 1 ZED KOCH
  • 2 TOMMY JAHNKE
  • 3 ETHYN BARTELLI
  • ASHTON LUTZ

District / 10 / Cruiser

  • 1 HAYDEN SWIM
  • 2 MICHAEL MANDUJANO
  • 3 JUSTIN ZIZZO

District / 13 / Cruiser

  • 1 DECLAN MOORE
  • 2 LUCAS TEPOEL
  • 3 JACOB WAIN
  • SKYLAR JACOBS

District / 16 / Cruiser

District / 26-30 / Cruiser

District / 41-45 / Cruiser

District / 46-50 / Cruiser

  • 1 BRYAN DICKERSON
  • 2 JAMES DAVIS
  • 3 MARK AUTREY
  • 4 JAY LABECKI
  • 5 PAUL FINN
  • GLENN MCVICKAR

District / 5 & Under / Novice

District / 6 / Novice

  • 1 KINGSTON WALLIN
  • 2 HUNTER SMITH
  • 3 ZACHARY BENDER

District / 7 / Novice

  • 1 SIENNA SODERBERG
  • 2 DEEGAN TURNER
  • 3 SYDNEY WRIGHT
  • LANDON FELD

District / 8 / Novice

  • 1 SHEA SODERBERG
  • 2 DANE WHIDBY
  • 3 GABBY ADEN

District / 10 / Novice

District / 12 / Novice

  • 1 NICHOLAS GATELY
  • 2 WESLEY CASAREZ
  • 3 JOSHUA ANDERSON
  • 4 MEGAN DUDGEON
  • JESSICA LABECKI

District / 14 / Novice

  • 1 BRANDON KOMAR
  • 2 WILL GRIFFIN
  • 3 TIM HEELEIN
  • GENESSA ANDERSON

District / 17-18 / Novice

  • 1 MITCHELL BARNHILL
  • 2 ANDREW AUTREY
  • 3 NICHOLAS CALDERON

District / 41-45 / Novice

District / 5 & Under / Intermediate

District / 6 / Intermediate

  • 1 CHRISTIAN LUTZ
  • 2 GABRIAN TRANTER
  • 3 JASON STERLING
  • 4 DANE MILLER
  • PIERCE GANSEN

District / 8 / Intermediate

District / 9 / Intermediate

  • 1 JOSHUA WOZNICKI
  • 2 ALEX FERGUSON
  • 3 MEMPHIS KREBS
  • FOREST BIEBER

District / 10 / Intermediate

  • 1 MITCHELL MALANEY
  • 2 CHARLES DEVITO
  • 3 AIDAN ANDERSEN
  • JONATHON QUATTRUCCI

District / 12 / Intermediate

District / 13 / Intermediate

District / 14 / Intermediate

  • 1 JOSH HEELEIN
  • 2 DAKOTA WEBSTER

District / 17-18 / Intermediate

  • 1 ALEC GARRISON
  • 2 DAKOTA PARIS
  • 3 DILLON KOLINSKI

District / 36-40 / Intermediate

District / 41-45 / Intermediate

District / 9 / Girls

District / 11 / Girls

District / 12 / Girls

District / 14 / Girls

  • 1 HEATHER COLLMAN
  • 2 MADISON MURRY
  • 3 LYNDSEY GRENLUND
  • 4 ALEXIS GARCIA
  • TRINITY HENSLEY

District / 7 / Expert

District / 8 / Expert

District / 9 / Expert

  • 1 BRYCE SHACKLETON
  • 2 GAGE GANSEN
  • 3 TOMMY JAHNKE
  • 4 ZED KOCH
  • 5 GAVIN GRAHAM
  • 6 CAMERON CHUDZIK
  • CHRISTIAN CHUDZIK

District / 10 / Expert

District / 11 / Expert

  • 1 LUCAS TEPOEL
  • 2 SETH SHACKLETON
  • 3 RYDER WARD
  • 4 NATHAN STRANKOWSKI
  • 5 EVAN ADEN
  • JAMES LYNCH

District / 12 / Expert

  • 1 DECLAN MOORE
  • 2 TYLER WEISHAAR
  • 3 DALTON TREWYN
  • BRENDON STELLING

District / 13 / Expert

District / 14 / Expert

  • 1 REECE RANKINS
  • 2 R J ECKERT
  • 3 EHREN GRENLUND
  • 4 RONALD SWAIN
  • XAVIER HEARNS

District / 15 / Expert

  • 1 JACOB SZYMANSKI
  • 2 DAMIEN LAWSON
  • 3 KAMERON MAND
  • 4 NOAH TANKER
  • 5 MICAH BELLING
  • MASON KELLY

District / 17-18 / Expert

District / 19-27 / Expert

District / 46 & Over / Expert

  • 1 JAMES DAVIS
  • 2 DAVID BLUM
  • 3 JAY LABECKI
  • GLENN MCVICKAR

District / 17-20 Girls / Cruiser

  • 1 RAVEN STURTEVANT
  • 2 MADDY OBERG
  • 3 ANDIE BRITT
Sign-Up to Become a Volunteer!

We need your help! Successful BMX programs are the result of a strong volunteer base. Be a part of something special and help make a difference in the lives of the kids & families at your local track.

Please choose one or more volunteer positions: