Menu
Powered By: Usabmx_2018_sticky

Lakesareabmx_primary_logo_blackblue_mxw350_mxh180_e0

Contact Us
Lakes Area BMX Map

Location:
10415 Town Hall Street
Brainerd MN 56401
View Map | Get Directions

Track Operator:
Clayton Caird
(218) 820-4889
[email protected]

Track Image

Local Race Single

June 07, 2022


  • Registration Begins: 6:00
  • Registration Ends: 7:00
  • Race Time: ASAP
  • There is no description for this race.

Race Results

Race Date: 2022-06-07

Rider Results

Rider Results

District / 10 Intermediate / Inter

District / 11 Expert / Expert

District / 11 Novice / Novice

  • 1 JACOB KAMPA
  • 2 CAL FABIAN
  • 3 KINLEY SHAW
  • 4 DEEGAN MCCLISH
  • 5 LUCAS HINSZ
  • 6 DYLAN GREENINGER
  • MAGGIE FABIAN

District / 1-2 Balance Bike / Bal. Bike

  • 1 TUCKER MCMILLAN
  • 2 ASHTON VRANISH
  • 3 JAX DEHNING

District / 12 Cruiser / Cruiser

District / 12 Expert / Expert

District / 12 Intermediate / Inter

  • 1 CALVIN HECKER
  • 2 EVAN BABINEAU
  • 3 ZACH DEROSIER

District / 12 Novice / Novice

  • 1 ABBY STAPLETON
  • 2 NOAH MICKELSON
  • 3 GARRETT STEALY
  • 4 JAXON SOUKUP
  • ELIJAH RICK

District / 13 Cruiser / Cruiser

District / 13 Intermediate / Inter

  • 1 EBON NEWENHOUSE
  • 2 CYRUS WEISS
  • 3 SAGE HOFFMAN
  • JUNE LACINA

District / 14 Expert / Expert

District / 15 Cruiser / Cruiser

District / 17-20 Expert / Expert

District / 36-40 Intermediate / Inter

District / 41-45 Cruiser / Cruiser

District / 4 Balance Bike / Bal. Bike

  • 1 NOVA KAYFES
  • 2 CALVIN RUSSELL
  • 3 AUTUMN LEWIS
  • KENDALYNN DEHNING

District / 5 & Under Novice / Novice

District / 7 Intermediate / Inter

District / 7 Novice / Novice

  • 1 ELLIOT CARROLL
  • 2 KEYAN MACLAUGHLIN
  • 3 JAXSON SHAW
  • 4 OLIVER DAHLHEIMER
  • 5 ODIN ELD
  • 6 KOLTON MICKELSON
  • 7 ANDREW HUTCHISON
  • PAISLEY PRENTICE

District / 8 Novice / Novice

  • 1 RADLY PULAK
  • 2 CALVIN HOUDE
  • 3 REED PULAK
  • 4 JAXON JUDD
  • 5 BRASIA THRUGSTAD
  • ZAKARY FILSMYER

District / 9 Cruiser / Cruiser

District / 9 Intermediate / Inter

  • 1 CONNER FENSTERMAKER
  • 2 HAYDEN CHRISTENSEN
  • 3 LIAM KLUN

District / 9 Novice / Novice

  • 1 BRIGGS MACLAUGHLIN
  • 2 TONY SOUKUP
  • 3 DREW HINSZ