Menu
Powered By: Usabmx_2018_sticky

Rum_river_bmx_logo_mxw350_mxh180_e0

Contact Us
Rum River BMX Map

Location:
Isanti Parkway Northwest
Isanti MN 55040
View Map | Get Directions

Track Operator:
Alissa Chartrand

Josh Robinson

[email protected]

Coaches:
Johnny Goth
Laura Schue

Track Image

Local Race Single

January 28, 2023


  • Registration Begins: 11:00 AM
  • Registration Ends: 12:00 PM
  • Description: Race Day

Race Results

Race Date: 2023-01-28

Rider Results

Rider Results

District / 10 Cruiser / Cruiser

District / 10 Expert / Expert

District / 10 Novice / Novice

  • 1 LINDSAY BLUMER
  • 2 BRYLAN BACKSEN
  • 3 DYLAN SALEM
  • 4 CASEY KALISCH
  • 5 JACOB OSTMAN
  • 6 JAY WALETZKO
  • OPHELIA LUTCAVISH

District / 11 Expert / Expert

District / 11 Girls Expert / Girls Expert

District / 11 Intermediate / Inter

District / 11 Novice / Novice

  • 1 DAKOTA BERTLING
  • 2 ISAIAH CARLSON
  • 3 NOLAN ANDERSON
  • 4 COLTON EISCHENS
  • LIAM HIXSON

District / 1-2 Balance Bike / Bal. Bike

  • 1 EASTON ORN
  • 2 REMINGTON EIK
  • 3 JACKSON CROTTEAU

District / 12 Cruiser / Cruiser

District / 12 Expert / Expert

District / 13-14 Mixed Open / Mixed Open

  • 1 BRENT LAURSEN
  • 2 KENDALL EHLEN
  • 3 KHLOE LEECH
  • 4 PAYTON STROMBERG
  • 5 CHARLIE BLUMER
  • ADALYNN MCCAULEY

District / 13-14 Open / Open

District / 13 Intermediate / Inter

  • 1 BRENT LAURSEN
  • 2 CHARLIE BLUMER
  • RYLEY HANSEN
  • RYLEY HANSEN

District / 13 Novice / Novice

District / 14 Cruiser / Cruiser

District / 14 Expert / Expert

District / 14 Girls Expert / Girls Expert

District / 14 Intermediate / Inter

  • 1 DALLIS JAMBRETZ
  • 2 KHLOE LEECH
  • 3 CAMERON JESSEN

District / 15-16 Girls Cruiser / Girls Cruiser

District / 15-16 Girls Expert / Girls Expert

District / 16 Expert / Expert

District / 17-20 Expert / Expert

District / 17-20 Intermediate / Inter

  • 1 SHELDON EISCHENS
  • 2 TYLER SEVIOLIA
  • 3 HAYLIE COLBY
  • 4 TALIA KUSS
  • 5 TAYLOR COLBY
  • THEODORE LANDBERG

District / 17-20 Mixed Open / Mixed Open

District / 17-20 Women Cruiser / Girls Cruiser

District / 26-35 Intermediate / Inter

District / 36-40 Cruiser / Cruiser

District / 36-40 Intermediate / Inter

District / 36-40 Novice / Novice

District / 3 Balance Bike / Bal. Bike

  • 1 WILLIAM ESNOUGH
  • 2 EASTON SCHMIDT
  • 3 WESSON SIMON
  • BRECKAN CROSS

District / 41-45 Women Cruiser / Girls Cruiser

District / 46-50 Intermediate / Inter

District / 46-50 Novice / Novice

District / 4 Balance Bike / Bal. Bike

District / 5 & Under Novice / Novice

  • 1 RALEIGH KNUDSON
  • 2 SADIE KOZITZA
  • 3 KENNA MINGS
  • 4 SADIE FALKOWSKI
  • 5 HAZEL NELSON
  • 6 ZAYN AUSTAD
  • 7 DELIALA MONEY
  • 8 SHAELYNN ADMAVE
  • MAX LEIFERMAN
  • WILLIAM ESNOUGH
  • JAMARION ANDERSON
  • WILL TYRA

District / 6 Intermediate / Inter

District / 6 Novice / Novice

District / 6 & Under Mixed Open / Mixed Open

District / 7-8 Mixed Open / Mixed Open

District / 7 Expert / Expert

  • 1 LIAM TORGERSON
  • 2 WES MAHOWALD
  • 3 GAVYN STROMBERG

District / 7 Intermediate / Inter

District / 7 Novice / Novice

  • 1 CHEYENNE BLUMER
  • 2 HAROLD KNUDSON
  • 3 ARTHUR "ARTIE" MARX
  • GAVIN HEPPES

District / 8 Intermediate / Inter

District / 9-10 Mixed Open / Mixed Open

District / 9-10 Open / Open

District / 9 Expert / Expert

District / 9 Intermediate / Inter

District / 9 Novice / Novice

  • 1 WESLEY STAFFENHAGEN
  • 2 RILEY MCCOY
  • 3 JAMESON COLLEEN
  • 4 GRAYSON BRACHT
  • 5 LAINEY LAKOSE
  • 6 KOLTON OBERG
  • 7 AMBER MERTENS
  • 8 ARMANDO TREJO
  • LINKEN MATHEWS

Sponsors