Menu
Contact Us
Steel Wheels Indoor BMX Map

Location:
709 N Hobart Rd
Hobart IN 46350
View Map | Get Directions

Track Operator:
Jackie Altizer
219-406-9833
indianabmx@comcast.net

Track Image

Warnicke Double

December 13, 2014


  • Registration Begins: 9:00 AM
  • Registration Ends: 11:00 AM
  • Race Time: ASAP
  • Entry Fee: 20

There is no description for this race.

Race Results

Race Date: 2014-12-13

Rider Results

Rider Results

District / 11-12 Girls / Cruiser

District / 9 / Cruiser

District / 10 / Cruiser

District / 12 / Cruiser

District / 16 / Cruiser

District / 36-40 / Cruiser

District / 41-45 / Cruiser

District / 46-50 / Cruiser

District / 56-60 / Cruiser

  • 1 JOHNNY BROWN
  • 2 GLENN MCVICKAR
  • 3 DOUG OREILLY

District / 5 & Under / Novice

District / 7 / Novice

  • 1 NATHAN FRAZIER
  • 2 NASH BURKE
  • 3 AUBREY PALMER
  • GRACEN RUSSELL

District / 9 / Novice

  • 1 ETHAN BOENDER
  • 2 PAT BRYANT
  • 3 CARLEY CRANE
  • ELI ROGERS

District / 11 / Novice

  • 1 RYAHN ROGERS
  • 2 BENJAMIN MALLORY
  • 3 MEA FLYNN
  • KAILA NORK

District / 13 / Novice

District / 17-18 / Novice

District / 36-40 / Novice

District / 41-45 / Novice

District / 5 & Under / Intermediate

District / 6 / Intermediate

  • 1 DANIEL TANZYMORE
  • 2 NOAH MALLORY
  • 3 CONNOR CLARK
  • 4 RAYCE ROGERS
  • RYAN TERLECKI

District / 7 / Intermediate

District / 8 / Intermediate

  • 1 MYLES HUTCHINSON
  • 2 RYLEE HULL
  • 3 SAMUEL MARASCO
  • LUKE STAPLETON

District / 9 / Intermediate

  • 1 COLE WARD
  • 2 JJ HOPPER
  • 3 SHAWN MCCLURKEN
  • ETHAN JONES

District / 10 / Intermediate

  • 1 LOGAN BENEDICT
  • 2 ANDREW SEAL
  • 3 BENJAMIN BRANDER
  • 4 TYLER A HANCOCK
  • 5 JACK STAPLETON
  • PABLO PACHECO

District / 11 / Intermediate

  • 1 MATTHEW VANDERVEEN
  • 2 C J ELDER
  • 3 JOSEPH LEHNEN

District / 12 / Intermediate

District / 13 / Intermediate

District / 14 / Intermediate

District / 16 / Intermediate

District / 17-18 / Intermediate

District / 28-35 / Intermediate

  • 1 RYAN PETERS
  • 2 NATHAN FRAZIER
  • 3 MICHAEL JANSSENS

District / 41-45 / Intermediate

District / 46 & Over / Intermediate

  • 1 RICK CZERNIAK
  • 2 RICK STANDISH
  • 3 JOHNNY BROWN
  • 4 GLENN MCVICKAR
  • DOUG OREILLY

District / 8 / Girls

  • 1 COURTNEY SWIGERT
  • 2 JENA VONHOLZEN
  • 3 LINDA ZUREK
  • 4 JAELYNN PEYTON
  • 5 MADISYN MIKELS
  • ALYSSA BRYANT

District / 10 / Girls

District / 11 / Girls

District / 12 / Girls

District / 13 / Girls

District / 14 / Girls

District / 6 / Expert

District / 7 / Expert

District / 8 / Expert

District / 9 / Expert

District / 10 / Expert

District / 11 / Expert

District / 12 / Expert

District / 13 / Expert

  • 1 RYAN WOLLNY
  • 2 BOBBY DELLERT
  • 3 LUCAS MALLORY
  • 4 TRENTON ISOM
  • 5 DECLAN MOORE
  • 6 RICKY TERLECKI
  • 7 SKYLAR JACOBS
  • 8 JACOB NEES
  • BRYCE VONHOLZEN
  • LEVI TOPPING

District / 15 / Expert

  • 1 MARKWANE BILLINGSLEY
  • 2 LOGAN WILDISH
  • 3 KOTA CORLEW

District / 16 / Expert

District / 19-27 / Expert

  • 1 TONY CLAAR
  • 2 RICHARD MALDONADO
  • 3 MICHAEL NOBLE
  • 4 JON PELKEY
  • LANE WILDISH

District / 41-45 / Expert

District / 26-30 Girls / Cruiser