Menu
Powered By: Usabmx_2018_sticky

Horizontal_b2_mxw350_mxh180_e0

Contact Us
Rad Canyon BMX Indoor Map

Location:
2100 W 11400 S
South Jordan UT 84095
View Map | Get Directions

Track Operator:
Steve Wagner
801-803-1900
Raquel Wagner
801-803-1900
radcanyonbmx@radcanyonbmx.com

Track Image

Warnicke Double

February 16, 2014


  • Registration Begins: 9:00 AM
  • Registration Ends: 10:00 AM
  • Race Time: ASAP
  • Entry Fee: $20.00 USD
  • There is no description for this race.

Race Results

Race Date: 2014-02-16

Rider Results

Rider Results

District / 15-16 Girls / Cruiser

District / 10 / Cruiser

District / 12 / Cruiser

  • 1 MASON VAN RENSELAAR
  • 2 AARON BLEE
  • 3 PRESTON INGEBRIGTSEN

District / 21-25 / Cruiser

District / 31-35 / Cruiser

  • 1 JONAS HARMON
  • 2 EMORY BLEE
  • 3 BART PIPER
  • JEREMY JONES

District / 41-45 / Cruiser

District / 51-55 / Cruiser

District / 5 & Under / Novice

District / 6 / Novice

  • 1 ASHER PATTEN
  • 2 KOHEN FRAME
  • 3 DELANEY BOURNE
  • 4 MICHAEL POULSON
  • 5 GRADY RITTER

District / 7 / Novice

District / 8 / Novice

  • 1 TEGAN HALLORAN
  • 2 BRAXTON JENSEN

District / 9 / Novice

District / 10 / Novice

  • 1 MIKENZI MARTINEZ
  • 2 KYRA MOULTON
  • 3 ADRIANA MOULTON
  • 4 PARKER SIRSTINS
  • VICTORIA ROBERTS

District / 11 / Novice

  • 1 SHAD PIXTON
  • 2 RUSTON HUNTER
  • 3 ROBBIE LABERGE
  • SAMUEL SANCHEZ

District / 13 / Novice

  • 1 AUSTIN BRERETON
  • 3 DYLAN ABRATOWSKI

District / 6 / Intermediate

  • 1 MAX SIRSTINS
  • 2 KADE HARWARD
  • 3 NICHOLAS PETERS
  • 4 MICHAEL LEWIS JR
  • COOPER LARSEN

District / 7 / Intermediate

District / 9 / Intermediate

District / 10 / Intermediate

District / 11 / Intermediate

  • 1 JAXON PILIVI
  • 2 NICKOLAS STENS
  • 3 JASON DODGE
  • 4 BRENNER MONTOYA
  • 5 CAYDEN BRUNDLE
  • 6 CARSON SPENCER
  • 7 MICKEY SANDOVAL
  • MICHAEL SILLER

District / 13 / Intermediate

District / 14 / Intermediate

  • 1 JACE PRICE
  • 2 HUNTER SHERBURNE
  • 3 JORDAN EDWARDS

District / 16 / Intermediate

District / 36-40 / Intermediate

District / 8 / Girls

District / 12 / Girls

District / 14 / Girls

District / 8 / Expert

  • 1 BRANDON BRECHBILL
  • 2 LINCOLN MARTINEZ
  • 3 AUSTIN BRECHBILL
  • 4 JAXON MARTINEZ
  • CLIVE SEXTON

District / 10 / Expert

District / 11 / Expert

District / 12 / Expert

  • 1 ALEC PETERSON
  • 2 CREW SMITHSON
  • 3 KALE TANNER
  • 4 BREWER SNEDDEN
  • 5 MASON VAN RENSELAAR
  • PARKER ACHENBACH

District / 13 / Expert

  • 1 HUNTER BROWN
  • 2 MAX SHEPHERD
  • 3 MAX AUSTIN
  • 4 CARSON SCHREIBER
  • 5 IAN JOHNSON
  • 6 CARSON STECK
  • GAGE ANDERSON

District / 14 / Expert

District / 15 / Expert

District / 19-27 / Expert

District / 28-35 / Expert

District / 41-45 / Expert

District / 36-40 Girls / Cruiser