Menu
Contact Us
Trumbull BMX Map

Location:
Trumbull CT 06611
View Map | Get Directions

Track Operator:
Chris Gombos
203-747-5100
[email protected]

Track Image

Earned Double

October 22, 2022


  • Registration Begins: online www.trumbullbmx.com, onsite 2:00 PM
  • Registration Ends: Registration closes 3:30 PM
  • Race Time: ASAP
  • Entry Fee: $25.00 USD
  • There is no description for this race.

Race Results

Race Date: 2022-10-22

Rider Results

Rider Results

District / 10 Cruiser / Cruiser

District / 10 Expert / Expert

District / 10 Intermediate / Inter

District / 11-12 Girls Cruiser / Girls Cruiser

District / 11-12 Mixed Open / Mixed Open

District / 11-12 Open / Open

District / 11 Cruiser / Cruiser

District / 11 Expert / Expert

District / 11 Intermediate / Inter

District / 1-2 Balance Bike / Bal. Bike

  • 1 GIOVANNI KNICK
  • 2 ETHAN CARROLL
  • 3 LORENZA KNICK

District / 12 Expert / Expert

District / 12 Girls / Girls Expert

District / 12 Intermediate / Inter

District / 13-14 Open / Open

District / 13 Cruiser / Cruiser

District / 13 Expert / Expert

District / 13 Intermediate / Inter

  • 1 OLIVIA SMITH
  • 2 SAMUAEL BOND
  • 3 COLLIN RAMSEY

District / 14 Cruiser / Cruiser

District / 14 Expert / Expert

District / 14 Novice / Novice

  • 1 WILLIAM GALE
  • 2 GEMMA SALVATO
  • 3 DJ FUSARO

District / 14 & Over Pitbike Open / Pitbike Open

District / 15-16 Girls Cruiser / Girls Cruiser

District / 15 Intermediate / Inter

District / 16 Cruiser / Cruiser

  • 1 RICHARD REALE
  • 2 RICHARD ELY
  • 3 CHRISTOPHER PEDERSEN

District / 16 Expert / Expert

District / 17-20 Expert / Expert

District / 17-20 Intermediate / Inter

District / 36-40 Cruiser / Cruiser

District / 36-40 Expert / Expert

District / 36-40 Intermediate / Inter

District / 3 Balance Bike / Bal. Bike

  • 1 CALEB DARROW
  • 2 ISADORA ROHM

District / 41-45 Intermediate / Inter

District / 41-45 Novice / Novice

District / 41-45 Women Cruiser / Girls Cruiser

District / 46-50 Intermediate / Inter

District / 4 Balance Bike / Bal. Bike

  • 1 JAMES HATT
  • 2 ZOEY PANGIONE
  • 3 ROSS GENEST-DALLING

District / 51-55 Cruiser / Cruiser

District / 51 & Over Expert / Expert

District / 51 & Over Intermediate / Inter

District / 5 & Under Novice / Novice

  • 1 JAYDEN URBINA
  • 2 PARKER ROHM
  • 3 LUCIELLA KNICK
  • 4 ANTHONY RODRIGUEZ
  • REMINGTON WATERS

District / 6 Intermediate / Inter

  • 1 MATIAS CULCAY
  • 2 OSCAR KENEALLY
  • 3 TREY DAVIS
  • 4 NORA HOPPER
  • LANDON DARROW

District / 7-8 Mixed Open / Mixed Open

  • 1 JULIAN MENDONCA
  • 2 NORA HOPPER
  • 3 KEIRA DOBELLE
  • SHAYNE MOLINA

District / 7-8 Open / Open

District / 7 Expert / Expert

District / 7 Girls / Girls Expert

District / 7 Intermediate / Inter

  • 1 JONAH PECK
  • 2 GIANDAVID KNICK
  • 3 HENRY COLE
  • SHAYNE MOLINA

District / 7 & Under Cruiser / Cruiser

District / 8 Cruiser / Cruiser

District / 8 Expert / Expert

District / 8 Intermediate / Inter

District / 9-10 Open / Open

District / 9 Expert / Expert

Sponsors