Menu
Powered By: Usabmx_2018_sticky

Shoreham_logo_mxw350_mxh180_e0

Contact Us
BMX @ Shoreham Map

Location:
Rt25A & Defense Hill Rd
Shoreham NY 11786
View Map | Get Directions

Track Operator:
Chris Hess
Info@shorehambmx.org
info@shorehambmx.org

Coaches:
Shane Hampson

Track Image

Local Race Single

September 26, 2021


  • Registration Begins: 10:00am
  • Registration Ends: 11:00am
  • Race Time: 12:00pm
  • Entry Fee: $12.00 USD
  • Description: Local Point Race

Race Results

Race Date: 2021-09-26

Rider Results

Rider Results

District / 10 Novice / Novice

  • 1 ANTHONY DIRAFFAELE
  • 2 HUDSON ANDERSON
  • 3 CONNOR SULLIVAN

District / 11-12 Local Open / Local Open

District / 11 Expert / Expert

District / 11 Novice / Novice

District / 1-2 Balance Bike / Bal. Bike

  • RJ STEEL BEDNARIK
  • DANTE GRAVINA-WOHLLEB
  • MICHAEL PALAM

District / 13-14 Local Open / Local Open

District / 13 Expert / Expert

District / 13 Intermediate / Inter

District / 13 Novice / Novice

  • 1 JORDAN OROMANER
  • 2 Not a Current Member
  • 3 VICTORIA PALAM
  • ELISABETH PALAM

District / 14 Novice / Novice

District / 15 Cruiser / Cruiser

District / 15 Intermediate / Inter

District / 17-20 Expert / Expert

District / 17-20 Local Open / Local Open

District / 31 & Over Local Open / Local Open

District / 36-40 Cruiser / Cruiser

District / 36-40 Expert / Expert

District / 36-40 Intermediate / Inter

  • 1 RYAN REIF
  • 2 VICTOR DUCOS
  • 3 GIL KUTNOWSKY

District / 3 Balance Bike / Bal. Bike

  • KAI MERCADO
  • LILA RILEY
  • NOLAN MCCORMICK
  • JACE CONNOLLY
  • ELOWYN SANTANA
  • STEVEN JR PALAM

District / 41-45 Novice / Novice

District / 46-50 Cruiser / Cruiser

District / 46-50 Expert / Expert

District / 4 Balance Bike / Bal. Bike

  • MASON GOLUB
  • WAYLON BEISLER
  • SILHOUETTE MEEKER

District / 5 & Over Balance Bike / Bal. Bike

  • ISABELLA CHIARAMONTE
  • BEN GRAHAM

District / 5 & Under Novice / Novice

  • 1 RYAN REIF
  • 2 CASEY INGRAHAM
  • 3 TAITUM BEISLER
  • 4 NORA HOPPER
  • 5 VIVIANA LAKE
  • 6 EASTON DRAKE
  • GAVIN NUGENT

District / 6 Girls / Girls Expert

District / 6 Novice / Novice

  • 1 KENNNETH GILKES
  • 2 MICHAEL UGENTI
  • 3 WYATT WELLENREUTHER
  • AIDEN RILEY

District / 6 & Under Local Open / Local Open

District / 7-8 Local Open / Local Open

District / 7 Intermediate / Inter

District / 7 Novice / Novice

District / 7 & Under Cruiser / Cruiser

District / 8 Intermediate / Inter

District / 8 Novice / Novice

District / 9-10 Local Open / Local Open

  • 1 JAKE STAVROPOULOS
  • 2 XANON SANTANA
  • 3 COLTON SIEBENHAR
  • 4 ANTHONY TRINCA
  • ANTHONY DIRAFFAELE

District / 9 Expert / Expert

  • 1 JAKE STAVROPOULOS
  • 2 XANON SANTANA
  • 3 BRYCE MCCORMICK
  • 4 COLTON SIEBENHAR
  • ANTHONY TRINCA