Menu
Powered By: Usabmx_2018_sticky

Shoreham_logo_mxw350_mxh180_e0

Contact Us
BMX @ Shoreham Map

Location:
Rt25A & Defense Hill Rd
Shoreham NY 11786
View Map | Get Directions

Track Operator:
Chris Hess
Info@shorehambmx.org
info@shorehambmx.org

Coaches:
Shane Hampson

Track Image

Local Race Single

November 21, 2021


  • Registration Begins: 10:00am
  • Registration Ends: 11:00am
  • Race Time: 12:00pm
  • Entry Fee: $12.00 USD
  • Description: Local Point Race Registration closes at 11:00 am sharp, no late registrants

Race Results

Race Date: 2021-11-21

Rider Results

Rider Results

District / 10 Expert / Expert

District / 11-12 Local Open / Local Open

District / 11 Novice / Novice

  • 1 GAVIN SETTIMO
  • 2 SHAUNA RUSSELL
  • 3 BRIELLE MERLO
  • CONNOR SULLIVAN

District / 1-2 Balance Bike / Bal. Bike

  • DOMINICK BELLEZZA
  • DANTE GRAVINA-WOHLLEB

District / 12 Expert / Expert

District / 13-14 Local Open / Local Open

District / 13 Cruiser / Cruiser

District / 13 Expert / Expert

District / 14 Novice / Novice

  • 1 JOHN WALLER
  • 2 GWEN SWEEZEY
  • 3 Not a Current Member
  • VICTORIA PALAM

District / 15-16 Local Open / Local Open

District / 15 Expert / Expert

District / 17-20 Cruiser / Cruiser

District / 17-20 Expert / Expert

District / 31 & Over Local Open / Local Open

District / 36-40 Novice / Novice

District / 3 Balance Bike / Bal. Bike

  • RJ STEEL BEDNARIK
  • ARMANDO JR SICILIANI
  • BEN GRAHAM
  • JACE CONNOLLY
  • KAI MERCADO
  • OWEN SUMRALL
  • NOLAN MCCORMICK

District / 41-45 Intermediate / Inter

District / 5 & Under Novice / Novice

  • 1 CASEY INGRAHAM
  • 2 NORA HOPPER
  • 3 PAUL GALLI
  • 4 BODHI MORISON
  • 5 VIVIANA LAKE
  • 6 TAITUM BEISLER
  • WAYLON BEISLER

District / 6 Novice / Novice

  • 1 ANTHONY GALLI
  • 2 KENNNETH GILKES
  • 3 MICHAEL UGENTI
  • 4 MIGUEL BARBA
  • GRACE MORISON

District / 6 & Under Local Open / Local Open

  • 1 SHAYNE MOLINA
  • 2 ANTHONY GALLI
  • 3 KENNNETH GILKES
  • 4 MICHAEL UGENTI
  • 5 MIGUEL BARBA
  • 6 CASEY INGRAHAM
  • NORA HOPPER

District / 7-8 Local Open / Local Open

District / 7 Intermediate / Inter

District / 7 Novice / Novice

  • 1 JACK HOPPER
  • 2 CARTER KUTNOWSKY
  • 3 ANTONIA BROWN
  • 4 CHRISTOPHER LAMBERT
  • BLAKE BEISLER

District / 8 Intermediate / Inter

District / 8 Novice / Novice

District / 9-10 Local Open / Local Open

District / 9 Expert / Expert

  • 1 XANON SANTANA
  • 2 JAKE STAVROPOULOS
  • 3 COLTON SIEBENHAR
  • 4 BRYCE MCCORMICK
  • CODY VANKESTEREN

District / 9 Novice / Novice

  • 1 ANTHONY DIRAFFAELE
  • 2 HUDSON ANDERSON
  • 3 CARTER MERLO