Menu
Powered By: Usabmx_2018_sticky

Fn_bmx_logo_mxw350_mxh180_e0

Contact Us
Far North BMX Map

Location:
Kiana St & 19th Ave
Fairbanks AK 99709
View Map | Get Directions

Track Operator:
Paulette Buth
907-460-1277
Joel Buth
907-460-1166
[email protected]

Track Image

Standard Single Single

June 10, 2020


  • Registration Begins: 6:00 pm
  • Registration Ends: 6:45 pm
  • Race Time: ASAP
  • Entry Fee: $10.00 USD
  • There is no description for this race.

Race Results

Race Date: 2020-06-10

Rider Results

Rider Results

District / 10 Novice / Novice

  • 1 BENJAMIN ALTAMIRANO
  • 2 BRYCE GADDIS
  • 3 RAYDEN YANCEY
  • JARED LADD

District / 11 Intermediate / Inter

  • 1 ZEPHYR THOMPSON
  • 2 ELIAS HOLAN
  • 3 CLAIRICE STEWART
  • 4 JASPER BAKER-JOUPPE
  • JEREMY PLOWMAN

District / 11 Novice / Novice

  • 1 MYLES WERLE
  • 2 BEAU BONDURANT
  • 3 KALEB TALBOT
  • 4 CASH KNUTSON
  • 5 GABRIEL ALTAMIRANO
  • JAMES SPARKS

District / 1-2 Balance Bike / Bal. Bike

  • 1 EZEKIEL SKUTLEY
  • 2 JAMES DUGAS
  • 3 ROWAN MALIZZI
  • MARCUS BIZZARRO

District / 12 Novice / Novice

District / 13-14 Girls Cruiser / Girls Cruiser

  • 1 KRISTY MILLER
  • 2 ELLIE BUTH
  • 3 CLAIRICE STEWART

District / 13 Intermediate / Inter

District / 14 Intermediate / Inter

District / 16 Expert / Expert

District / 17-20 Cruiser / Cruiser

District / 17-20 Intermediate / Inter

District / 41-45 Women Cruiser / Girls Cruiser

  • 1 PAULETTE BUTH
  • 2 TAMMY QUALLEY
  • 3 KAREN MILLER

District / 46-50 Cruiser / Cruiser

District / 46-50 Novice / Novice

District / 4 Balance Bike / Bal. Bike

  • 1 MISCHA TURNER
  • 2 THOMAS STEWART
  • 3 ATHENA GAUMER
  • 4 ADDISON RODRIGUEZ
  • DIANA GRIGORIEVA

District / 5 & Under Novice / Novice

  • 1 NICO KRETA
  • 2 KNOX KNUTSON
  • 3 BENNY RICE
  • 4 GAVIN MALIZZI
  • 5 NICHOLAS CORY
  • 6 SAMUEL DUGAS
  • 7 REVAN GOTTSCHLING
  • MATHEW LEGER JR

District / 6 Novice / Novice

  • 1 GRIFFIN MINNICK
  • 2 OLIVER BREWER
  • 3 SOPHIA ALT
  • 4 GRIFFIN MALIZZI
  • 5 SAWYER STEPHENSON
  • 6 WAYLON WOOD
  • 7 MICHAEL LASHINSKI
  • JACKSON EZELL

District / 7 Novice / Novice

  • 1 JAX BAILEY
  • 2 MATTHEW HAYS
  • 3 CORBIN BONDURANT
  • 4 FIONN MCDONALD
  • 5 WYATT MINGUS
  • 6 DOUGLAS STEWART
  • 7 HUNTER RODRIGUEZ
  • 8 BLAKE YANCEY
  • EEVY FLAHARTY
  • GLACIER KUIPER
  • HATTIE RICE

District / 8 Novice / Novice

  • 1 NOAH SKUTLEY
  • 2 KELLAN NOBLE
  • 3 DALTON HIGHAM
  • 4 OLIVER TAYLOR
  • 5 GRAYSON HAINES
  • 6 KAISON GADDIS
  • PAXTON MCGUIRE

District / 9 Intermediate / Inter

District / 9 Novice / Novice

  • 1 RYDER OATMAN
  • 2 JAYCE FREE
  • 3 SILAS OXNARD
  • 4 LUCAS RUSS
  • 5 GAVIN RIZZOLO
  • DEREK LADD

Sponsors