Menu
Powered By: Usabmx_2018_sticky

Horizontal_b2_mxw350_mxh180_e0

Contact Us
Rad Canyon BMX Indoor Map

Location:
2100 W 11400 S
South Jordan UT 84095
View Map | Get Directions

Track Operator:
Steve Wagner
801-803-1900
Raquel Wagner
801-803-1900
radcanyonbmx@radcanyonbmx.com

Track Image

Race for Life Double

January 18, 2014


  • Registration Begins: 3:00 PM
  • Registration Ends: 4:00 PM
  • Race Time: ASAP
  • Entry Fee: $20.00 USD
  • There is no description for this race.

Race Results

Race Date: 2014-01-18

Rider Results

Rider Results

District / 13-14 Girls / Cruiser

District / 10 / Cruiser

District / 15 / Cruiser

  • 1 ALEX CLIFT
  • 2 BILLY LOWERY
  • 3 BRAXTON FOSTER
  • 4 MASON VAN RENSELAAR
  • PRESTON INGEBRIGTSEN

District / 31-35 / Cruiser

District / 41-45 / Cruiser

District / 46-50 / Cruiser

District / 51-55 / Cruiser

District / 5 & Under / Novice

District / 6 / Novice

District / 7 / Novice

District / 8 / Novice

  • 1 HAVEN ADAMSON
  • 2 SCOTT BEZZANT
  • 5 TEGAN HALLORAN
  • 6 DEEGAN FACKRELL
  • 7 BRAXTON JENSEN

District / 9 / Novice

  • 1 KEATON EDWARDS
  • 2 ZACHARY ASTORGA
  • 3 WYATT ANDERSON
  • 4 MARIE SANDOVAL
  • 6 TAYVEON SIMON
  • 7 GAVIN CLAWSON
  • MARCUS REED
  • GABRIEL CAMPBELL
  • JADEN WALL

District / 10 / Novice

  • 1 MITCHELL BEZZANT
  • 3 KYRA MOULTON
  • 4 ADRIANA MOULTON
  • 5 VICTORIA ROBERTS
  • 6 SAMUEL SANCHEZ
  • 7 KADEN SPENCER

District / 11 / Novice

District / 12 / Novice

  • 1 MIA ADAMSON
  • 2 DEVIN DUCOT

District / 15 / Novice

District / 19-27 / Novice

  • 2 RYLEE ZITTINE

District / 28-35 / Novice

District / 36-40 / Novice

District / 46 & Over / Novice

District / 5 & Under / Intermediate

District / 6 / Intermediate

District / 7 / Intermediate

  • 1 DUTCH PETERSEN
  • 2 CONNER LARSEN
  • 3 ETHAN DUNEHEW
  • 4 CESAR GARCIA
  • JAY WALKER

District / 8 / Intermediate

District / 9 / Intermediate

District / 10 / Intermediate

District / 11 / Intermediate

  • 1 ANTHONY PEREZ
  • 2 MICKEY SANDOVAL
  • 3 NICKOLAS STENS
  • JASON DODGE

District / 12 / Intermediate

  • 1 BREWER SNEDDEN
  • 2 TOBIN OWENS
  • 3 KAMRON OUTCELT
  • ASHTON HALSTEAD

District / 13 / Intermediate

  • 1 LOGAN MORLEY
  • 2 ELLIS BIANCHI
  • 3 JACOB CHAVEZ
  • 4 INDY TEMPLE
  • DYLAN BONINO

District / 14 / Intermediate

  • 1 HUNTER SHERBURNE
  • 3 JORDAN EDWARDS
  • CAMRIN CAMPBELL

District / 16 / Intermediate

District / 19-27 / Intermediate

  • 1 CHRISTOPHER RIDDER
  • 2 TYSON UNCLES
  • 3 GARRETT BOWERS
  • 4 BROC NIXON
  • DAVID BAILEY

District / 36-40 / Intermediate

District / 46 & Over / Intermediate

  • 1 BRANDAN MOULTON
  • 2 CURTIS BARTON
  • 3 BRYON WIXOM

District / 7 / Girls

District / 12 / Girls

District / 13 / Girls

  • 1 SHERIDAN BARTON
  • 2 CORTNEY BAUMGART
  • 3 BREANNA FOSTER

District / 15-16 / Girls

District / 9 / Expert

District / 10 / Expert

  • 1 SKYLER WILLIAMS
  • 2 ELIJAH GRANT
  • 3 KYLER ROLLINS

District / 11 / Expert

  • 1 JACK KELLY
  • 2 MASON VAN RENSELAAR
  • 3 GENE GANSEN
  • 4 PRESTON INGEBRIGTSEN
  • ETHAN BOURNE

District / 12 / Expert

District / 13 / Expert

  • 1 IAN JOHNSON
  • 2 TYLER GREEN
  • 3 CARSON SCHREIBER
  • CARSON STECK

District / 14 / Expert

District / 15 / Expert

  • 1 BILLY LOWERY
  • 2 KEATON DILLEY
  • 3 ALEX CLIFT
  • 4 GARRETT DAVIDSON
  • 5 CJ GRAVITT
  • 6 TREVEN DEES
  • 7 BRAXTON FOSTER
  • AUSTIN RASMUSSEN

District / 16 / Expert

District / 17-18 / Expert

  • 1 JORDAN YANO
  • 2 BRAYDEN HATCH
  • 3 NICHOLAS SCHREIBER

District / 28-35 / Expert

  • 1 KRIS PARK
  • 2 JADEN PARK
  • 3 TIM THOMPSON
  • JAKOB BOURGOIN

District / 41-45 / Expert

District / 26-30 Girls / Cruiser